Ocelotinė katė

Ocelotinė katė – naminukė laukiniame kailyje

Ocelotinė katė (Ocicat) Lietuvoje – gan reta kačių veislė. Tai trumpaplaukės katės, išvaizda primenančios plėšrų laukinį ocelotą, tačiau jų DNR laukinių gyvūnų genų nerasta. Vieni šaltiniai mini, kad kuriant veislę dalyvavo tik Siamo ir Abisinijos katės, kiti – kad be šių dviejų veislių „leteną pridėjo“ ir amerikiečių trumpaplaukės, suteikusios ocelotinėms katėms nuostabų sidabrišką kailį ir tvirtesnį, stambesnį sudėjimą. Veislė išveista Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Ocelotinės katės labai populiarios Skandinavijos šalyse. Pasak kačių ekspertų – tai puikaus temperamento gyvūnai, kurie yra atletiški, stambūs, jų trumpaplaukį kailį puošia dailus dėmių, taškelių raštas, dėmėtas piešinys.

„Mūsų kačių mylėtojai turėtų atkreipti daugiau dėmesio į šią veislę, - sako kačių teisėja Jurgita Gustaitienė. - Ne tiktai bengalas yra gražus ir taškuotas, tačiau yra kita puiki veislė - tai ocikatas.“

Ocelotinių kačių augintoja ir veisėja Birutė laidai „Mūsų gyvūnai“ pasakojo, kad tokią katę rinkosi pasiskaičiusi apie jų charakterį. Įdomu tai, kad vos metus žvilgsnį atrodančios piktos tokios katės iš tikrųjų yra labai draugiškos, kuo puikiausiai sutaria ne tik su žmonėmis, bet ir naminiais gyvūnais.

„Neturi agresijos nei gyvūnams, nei žmonėms. Nei suaugusiems žmonėms, nei vaikams,“ – tvirtina veisėja.
„Iš tikrųjų visai nesunku supainioti šią veislę su Bengalijos trumpaplaukiais, kurie būna ir panašių spalvų, pvz., snieginis „bengalas“, tačiau Bengalijos katinas ir ocikatas yra dvi visiškai skirtingos kačių veislės. Pirmasis turi savo praeityje laukinių protėvių kraujo (jiems labai svarbu turėti gerą temperamentą, ir rinktis tokį katiną reikia rinktis labai atidžiai), o antrasis – tai tikras „naminukas“,“ – pasakoja J. Gustaitienė.

Nors kai kurių veislių kačių spalva išryškėja tik kačiukams paaugus, ocelotinių kačiukų kailį, pasak veisėjos Birutės, galima nustatyti iš karto, vos jiems gimus. Sidabras šokolade, sidabras juodas, rudas taškuotas –ocelotinių kačių spalvas vardina Birutė.

Pasak veisėjos, katės nėra įkyrios, saikingai bendraujančios. Katinas ant rankų visą laiką nemėgsta būti, bet visą laiką – šalia. Užsimanęs ėsti šeimininkei neleidžia nė žingsnio į kitą pusę žengti, tiesiog griūna po kojom, ir nukreipia šeimininkę ėdalo link. Rytais Birutės katinas mėgsta paglostymo procedūras, ir pusryčius laiku. Sveria Birutės katinas 5 kg 800 g.

Populiarios įvairiose šalyse ocelotinės katės mėgiamos dėl laukinės išvaizdos ir puikaus charakterio. Dažniausiai puikiai bendraujančios net su nepažįstamais svečiais jos vadinamos „šunimis kačių kailyje“. Augintojai ne tik pripratina jas vaikščioti prisegtais pavadėliais, bet ir išmokina įvairių triukų, net miauksėti pagal komandą. Su tokiomis katėmis dalyvaujama kačių agility (užsienio šalyse). Ocelotinės katės labai mėgsta žaisti įvairiais žaisliukais, joms reikia kiek daugiau žmogaus dėmesio, nei įprastoms naminėms katėms.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • GĖLAVANDENIAI EUROPINIAI BALINIAI VĖŽLIAI
  • Murzini ir laimingi
  • Invaziniai šliužai
  • Apie kates
  • Katės
  • Kelionė traukiniu su augintiniu
Dalintis FacebookDalintis su draugu

ocicat 2
ocikat 3
ocicat 4
ocicat 5
ocicat 6
ocicat 8
ocicat 9
ocicat 10
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html