Vaidas Baumila

Bitė – žavioji Vaido Baumilos draugė

Trisdešimties metų Vaido Baumilos gimtadienį vainikavo džiaugsmas gavus šunytį. Tai labai ypatinga dovana. Pirmiausia dėl to, kad nuo mylimos draugės, antra – tai išsvajotas ir pirmasis gyvenime šuo. Susipažinkite –smagioji ir smalsioji karamelės spalvos Bitė.

Bitė – šeimos numylėtinė

Sakoma, kad šeimininkas renkasi panašų į save šunį. Ne išimtis ir Vaidas. Pasak dainininko, rytais kalytė yra tingi, ilgai miega, o dieną be galo žaisminga ir jauki. Mėgsta pribėgti ir priglusti. Labai draugiška ir suurzgia tik tada, kai išgirsta svetimus balsus už lango.

Vaido Baumilos šuo vardu Bitė

Stop kadras

Bitei dar tik pusė metų, tačiau ji nuo pirmos akimirkos užkariavo visų šeimos narių meilę. Vaidas prisipažįsta, kad visą gyvenimą labai norėjo šuniuko. Tačiau tėvai jam ir broliui nupirko tik žiurkėnų, o katės ir šunys jų namuose buvo nepageidaujami. Tiesą pasakius, mama net ir bijojo šunų. O štai dabar, kai yra Bitė, viskas pasikeitė. Mama mielai sutinka ją prižiūrėti ir net pasirūpinti, jei reikia. Taip pat ir močiutė. Pabuvusi dieną su Bite, kitą dieną būtinai pasiteirauja, kaip laikosi numylėtinė.

Išbandymai miegamajame

Pirmosios dienos namuose su vos mėnesio kalyte buvo tikras išbandymas. Bitutė buvo pripratusi gamtinius reikalus atlikti ant audinio skiautės. Ji pritūpdavo visur, kur tik pajusdavo minkštą ir švelnų paviršių - kilimą, rankšluostį. Taip nutiko ir lovoje, todėl iš pradžių ji buvo išprašyta iš miegamojo ir paliekama apačioje. Vaidas su drauge gyveno bute, per du aukštus, kurio miegamojo lova buvo viršuje. Bitė nenusileido - cypė, inkštė naktimis, iš visų jėgų. Todėl šeimininkui tekdavo po kelis kartus keltis ir leistis pas augintinę - priglausti, paglostyti, užmigdyti, lyg kūdikį. Po truputį ši bėda išsisprendė savaime - Bitė išmoko ,,ant puoduko“ eiti į lauką. Be to, Vaidas su drauge persikraustė į butą, kuriame lova pirmame aukšte. Tad dabar joje, kaip pilnateisis narys miega ir Bitė. Tiesa, ji ten ir šokinėja bei šėlsta arba, susisukus į kamuoliuką, švelniai priglunda prie šeimininko.

,,Kai šuo miega su tavimi lovoje, tai yra pats geriausias dalykas, - pripažįsta dainininkas. - Žinoma, šuo šeriasi, kartais ir iš lauko įsliuogia į lovą, tačiau ta jo šiluma, kai prisiglaudžia, meilinasi, yra ypatinga. Jei nusprendei turėti šunį, turi juo labai rūpintis. Šuo yra geriausias draugas. Ir jei tu nori būti jo geriausiu draugu, turi stengtis“, - įsitikinęs Vaidas Baumila.

Bitei patinka keliauti

Bitei labai patinka keliauti automobiliais. Ir, jei gatvėje pamato atviras automobilio dureles, būtinai įlips į saloną. Taip nutiko ir Vaido kaimynui, kai smalsutė išvesta į lauką, bėgo ne ant pievelės, o greitai susirangė į darbą vykstančio kaimyno automobilyje... ,,Ne, nesėsk!“ - šaukė Vaidas, išgąsdindamas vairuotoją. Kol šis suprato, kad draudimas skirtas jau automobilyje įsitaisiusiai keleivei.

Žavioji augintinė beveik visada ir visur kartu su Vaidu, nes jis dažniausiai būna namuose, tad, kaip pats sako, turi daug laiko Bitei. Dažnai su ja išeina ir pasivaikščioti, ir kartu pasižmonėti, todėl kalytę pažįsta ne tik namo kaimynai, su Vaidu dirbančios agentūros darbuotojai, bet ir kieme esančio darželio vaikai. Ne kartą Bitė lankėsi ir sporto klube, kur Vaidas mankštinasi. Kartą augintinę pasiėmė į koncertą, tačiau, kai ši pradėjo veržtis į sceną, teko ją sulaikyti ir atidžiai saugoti. Tad nuo šiol Bitė paliekama namuose, dėl jos ir nuomojamo būsto saugumo - uždaroma specialiame narvelyje. Nors žavioji aštriadantė spėja visur. Jau yra ir šiokių tokių nuostolių – sugraužė Vaido kompiuterio elektros įkroviklį.

Skanėstais lyja

Šuniuko mityba rūpinamasi labai atsakingai. Jokių alergizuojančių produktų, jokių vištos kaulų. Tiesa, šeimininkas sako, kad po sauso davinio šuniui norisi skanių paštetų, gal net riešutų sviesto. Juo labiau, kad skanėstais, regis, net lyja. Vaidas juokauja, kad skanėstų Bitei prisiunčia seneliai iš Anglijos. Taip jis pavadino draugės tėvus, kurie sužinoję apie naują augintinę, lepina ją iš užjūrio. Tai visiškai nematyt ir neregėti produktai, vakuoti ir džiovinti. Kvepiantys ir skanūs. Vaidas visus skanėstus pirmiau paragauja pats, ir tik tada duoda Bitei.

,,Manau, kad kiekvienas šeimininkas turi žinoti, ką jis duoda savo augintiniui, - įsitikinęs Vaidas ir kartu pripažįsta, kad be klaidų neapseita. Kol išmoko tinkamai šerti Bitę, teko kreiptis ir pas veterinarijos gydytojus. - Šėrėme Bitę specialiu maistu ir dar papildomai duodavau vitaminų, kol išbėrė pilvuką. Pasirodo, kad visų reikiamų vitaminų yra šunų konservuose ir skanėstuose“, - patirtimi dalijasi V.Baumila.

Kas šeimininkas?

Smalsioji nosytė gyvena su Vaidu ir jo drauge Monika. Kurį iš jų Bitė pasirinko savo šeimininku? Vaidas, sako, kad ko gero jį. Ir dėl kelių priežasčių:

,,ji mergaitė, o aš esu vyras, kvapas vyriškas. Dar aš su ja daugiau praleidžiu laiko ir ją mokau, ją maitinu, dažniausiai iš rankų. Be manęs ji neina miegoti. Jei aš keliuosi, ji irgi. Kai dirbu prie kompiuterio, ji susirango prie mano kojų. Net jei virtuvėje galinamas maistas... Nors meluoju, jei užuodžia maistą, tai ji renkasi maistą“, – juokiasi dainininkas.

Ir dar. Žavioji rudaplaukė – pati tikriausia medžiotoja – nepraeis nė pro vieną ant šaligatvio tupintį balandį ar žvirblį. Taip pat smagiai šokinės susitikus kitą keturkojį. Dainuoti kartu su šeimininku dar nebandė. Jei Vaidas namuose ką nors niūniuoja, suklūsta, prieina, stebi. Ką gali žinoti, galbūt vieną dieną ir ji prisijungs.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Savannah veislės katė
  • Juodosios vikrialazdės – tarsi maži velniukai
  • Selkirk rex – katės „avies“ kailiuku
  • Olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė
  • Ar žinote, kad katės...
  • Katė
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html