Gyvūno augintinio pasas

Kaip gauti augintiniui pasą?

Gyvūno augintinio pasus šunų, kačių ir šeškų savininkams išduoda tik VMVT teritorinių padalinių valstybiniai veterinarijos gydytojai.

Gyvūno augintinio pasas būtinas tik tuomet, kai šeimininkas su šunimi, kate ar šešku keliauja Europos Sąjungos šalyse tiek nekomerciniais tikslais, tiek norėdamas parduoti gyvūną.

Jeigu su augintiniu neplanuojate važiuoti į užsienį, gyvūno augintinio pasas nebūtinas. Visiems šunų, kačių ir šeškų savininkams reikia turėti veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad gyvūnui reguliariai (pagal vakcinos gamintojo informaciniame lapelyje pateikiamus nurodymus) atliekama vakcinacija nuo pasiutligės.

Informacija gyvūnų augintinių savininkams:

  • Gyvūno augintinio savininkas, norėdamas gauti pasą, turi kreiptis į VMVT teritorinį padalinį (pagal savo gyvenamąją vietą).
  • Sudaryti galimybę valstybiniam veterinarijos gydytojui paso išdavimo metu patikrinti gyvūno augintinio tapatybę.

Pateikti dokumentus:

1. Laisvos formos prašymą išduoti gyvūno augintinio pasą.

Jame turi būti nurodyti gyvūno augintinio savininko duomenys (vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas), gyvūno augintinio duomenys (rūšis, lytis, gimimo data, poodinės mikroschemos (tatuiruotės) numeris), ir patvirtinti, kad prašyme pateikiami duomenys yra teisingi.

Asmuo, kuris per 12 mėnesių prašo išduoti daugiau kaip 5 pasus, prašyme turi nurodyti jam suteiktą gyvūnų augintinių veisėjo registracijos numerį, prekiautojo gyvūnais augintiniais patalpoms suteiktą veterinarinio patvirtinimo numerį arba patvirtinti, kad yra įtrauktas į Gyvūnų globėjų sąrašą. Asmeniui, kuris prašyme deklaruoja, kad neužsiima gyvūnų augintinių veisimu, prekyba ar registruota gyvūnų globos veikla, ir kuris per 12 mėnesių prašo išduoti daugiau kaip 5 pasus, pasai gali būti išduodami, jeigu jis prašyme nurodo, kad tai vienos vados šunys, katės ar šeškai, arba pateikia dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad pasus prašoma išduoti tarnybiniais tikslais naudojamiems šunims arba cirko gyvūnams (šunims, katėms ar šeškams).

2. Asmens tapatybės dokumento kopiją.
3. Veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą

Kuriuo patvirtinamas gyvūno augintinio paženklinimas poodine mikroschema. Jame turi būti nurodyta ženklinimo data arba poodinės mikroschemos nuskaitymo data, gyvūno augintinio gimimo data, ženklinimą ar poodinės mikroschemos nuskaitymą atlikusio veterinarijos gydytojo vardas, pavardė, spaudas ir parašas. Taip pat galima pateikti dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad gyvūnas augintinis paženklintas tatuiruote iki 2011 m. liepos 3 d. Jeigu augintinio savininkas negali pateikti dokumento apie gyvūno augintinio paženklinimą poodine mikroschema, išduodant pasą nurodoma poodinės mikroschemos nuskaitymo data.

4. Gyvūno kilmę patvirtinantį dokumentą.

Taikoma tik veisliniams gyvūnas augintiniams, jei jų savininkas nori, kad Paso II skyriaus 3 punkte būtų nurodoma augintinio veislė.

Nepateikus kilmę patvirtinančio dokumento, nurodytame paso punkte įrašoma „neveislinis / mixed breed“ ir skliaustuose, jeigu pageidaujama, įrašoma šuns ar katės savininko nurodyta veislė į kurią gyvūnas augintinis panašus savo išvaizda.

Jeigu šuo ar katė išveista kitoje šalyje, savininkas turi pateikti tos šalies atitinkamos organizacijos išduotą šuns ar katės kilmę patvirtinantį dokumentą ir gyvūno augintinio pasą (jeigu prašoma išduoti pasą, kai ankstesnis gyvūno augintinio pasas yra sugadintas, netinkamas naudoti arba jame nėra vietos atitinkamiems įrašams) arba trečiosios šalies ar jos teritorijos kompetentingos institucijos išduotą veterinarijos sertifikatą, kai jį privaloma turėti įvežant šunį ar katę iš trečiosios šalies.

5. Patvirtinimą, kad už paso blanką, apmokėta.

Teritorinėje Valstybinėje Maisto Veterinarijos Tarnyboje apmokėjimai nepriimami.

Šaltinis: Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

  • Sembernarų veislės šuo
  • Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielio šuniukas su katinu
  • “BUBASTĖS“ parodoje – retų kačių vada
  • Latviškos penkių eurų moneta
  • Šuns apžiūra pas veterinarą
  • KŪDIKIS IR ŠUO – DRAUGAI?
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html