• slide_3

  "Mūsų gyvūnai"

  Jie - mūsų gyvenimo dalis

 • Slide_2


  "Mūsų gyvūnai"

  Jie - mūsų gyvenimo dalis

Konkurso nugalėtojai

Dubenėliai svajonių šuniukams: lak, lak, lak!

Sunku patikėti, tačiau net gaublys gali pavirsti dubenėliu, o senas kaimiškas „bliūdas“ – puošniu papjė mašė indu...
Apie vaikų kūrybą galima kalbėti labai daug, tačiau bėda – žodžiais neperteiksi to, ką matei....

Kovo 2 - 4 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre vykusiose tarptautinėse šunų parodose buvo erdvė, kur šypsojosi visi – Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro stende rikiavosi dešimtys spalvingų dubenėlių šunims.

Keraminiai, medžiaginiai, popieriniai, mediniai, metaliniai – patys įvairiausi! Konkurse „Dubenėlis svajonių šuniukui“ dalyvavo Lietuvos priešmokyklinio ugdymo bei pradinių klasių vaikai.

„Seno gaublio pagrinde
Kūrėm dubenį drauge.
Kiek šuniukų, tiek vaikų,
Dar ir kriauklių – juk smagu!“

Štai toks ketureilis puošė Vilniaus S. Daukanto progimnazijos 3 B kl. mokinių sukurtą dubenėlį. Paraginti mokytojos Loretos Šileikienės, vaikai kūrė bendrą kūrinį ir pavadino jį „Lak, lak, lak“.

Kiekvienas lipdė savo pasirinktos (arba mylimos) šunų veislės galvą, vėliau šunų galvelės „sutūpė“ ant dubens – buvusio seno gaublio – krašto lakti.

Vilniaus Sietuvos progimnazijos mokytoja Rasa Bulikienė kartu su savo ugdytiniais ne pirmą kartą dalyvaujanti Mokymo centro organizuotame konkurse, sakė, kad vaikams ypač smagu dalyvauti konkursuose, kurie susiję su gyvūnais. O mokytojai svarbu, kad konkurso idėjoje būtų edukacija, kad kuriant būtų galima su vaikais kalbėtis apie gyvūnų gerovę, pagarbą gyvybei.

„Darėm kuo didesnį dubenį, kad visi šuniukai būtų sotūs. Net per atostogas trečiokai ateidavo į mokyklą, kad tik spėtų sukurti dubenį, – apsilankiusi parodoje kūrybinę virtuvę atskleidė mokytoja. – Aš sukūriau pasakos pradžią, o toliau pasaką pratęsė vaikai. Parsivežiau iš mamos patį didžiausią senovinį „bliūdą“, kokį tik radau, nes toks buvo sumanymas. Buvo svarbu, kad kurdami prie to dubens sutilptų visi. Vaikus labai „pagavo“ ir pats pasakos kūrimas, ir papjė mašė technika“.

Priminsime, kad prieš dvejus metus LKD Mokymo centras organizavo konkursą „Svajonių šuniukas“, dar po metų pakvietė šalies vaikus dalyvauti konkurse „Antkaklis svajonių šuniukui“.

„Na, kai jau turi šunį ir antkaklį, ateina laikas ir dubenėliui“, – konkurso idėją su šypsena paaiškino Mokymo centro švietimo projektų koordinatorė Guoda Kavaliauskaitė.

Ar tai reškia, kad kitąmet Lietuvos vaikai bandys sukurti svajonių šuniuko namus, G. Kavaliauskaitė dar negalėjo atsakyti, tačiau patikino, jog idėjų skatinti vaikų kūrybiškumą ir meilę gyvūnams Mokymo centras tikrai turi.

Į parodą su savo mokytojomis, grupelėmis arba su tėvais, atėję vaikai balsavo už jiems patikusius darbelius, džiaugėsi šunimis, kūrė darbelius MC kūrybinėse dirbtuvėse. Konkurso darbus vertino ne tik žiūrovai. Balsavo tarptautinės šunų parodos teisėjai, parodos lankytojai. O svečias iš Brazilijos - tarptautinis šunų teisėjas Fabio M. Amorim dubenėlius nufotografavo, kad galėtų savo kolegoms sugrįžęs papasakoti apie edukacinę Lietuvos kinologų draugijos veiklą.

Vienas keramikinis Kauno J. Laužiko specialiosios mokyklos ir Panevėžio „Vilties“ m-klos mokinio Beno Veretinsko nertas dubenėlis „Skanaus, mano drauge“, kaip eksponatas, iškeliavo F. M. Amorim lagamine į tolimąją Braziliją. Jie taps gražiu prisiminimu apie kūrybingus Lietuvos vaikus - tai dovana Brazilijos kinologų asociacijai.

Kūrinių vertinimo komisiją sudarė daug patirties kūrybinių darbų vertinime turinti, ekologinę kultūrą bei konstrukcines medžiagas būsimiems technologijų mokytojams dėstanti LEU Technologijų ir technologinio ugdymo katedros doc. Inga Kepalienė. Jai talkino LEU GMTF Technologijų ir technologinio ugdymo katedros magistrantė Miglė Pilvelytė. Kinologijos savanoriai tris dienas kruopščiai skaičiavo balsus.

Sveikiname visus! Jūs visi verti prizų ir gražių žodžių. Jei galėtų, ačiū jums pasakytų ir šunys – jūs kūrėte dubenėlius su didele meile, o tai ir buvo svarbiausia!

Nominacijų laimėtojai !

G. Kavaliauskaitės ir St. Barauskonuo nuotr.
Daugiausiai parodos lankytojų balsų surinkęs dubenėlis

Daugiausiai parodos lankytojų balsų surinkęs dubenėlis

Daugiausiai parodos lankytojų balsų surinkęs dubenėlis Vilniaus Simono Daukanto progimnazija, „Lak, lak, lak”, 3 b klasė. Mokytoja Loreta Šileikienė.
UŽ GYVŪNŲ GEROVĖS IR MEILĖS IŠRAIŠKĄ

UŽ GYVŪNŲ GEROVĖS IR MEILĖS IŠRAIŠKĄ

keraminių dubenėlių autoriams – Kauno Jono Laužiko mokyklos ugdytiniams.
Kolektyvinis darbas

Kolektyvinis darbas

Kolektyvinis darbas „Sietuvos" progimnazija, 3 b kl. kolektyvinis darbas „Kad visi šuneliai būtų sotūs!" Mokytoja Rasa Bulikienė
Ekologiškiausias kūrybinis darbas

Ekologiškiausias kūrybinis darbas

Ekologiškiausias kūrybinis darbas Panevėžio r. Berčiūnų pagrindinė mokykla Lina Bajoriūnaitė, Guoda Jakučiūnaitė, Justina Skukauskaitė Mokytoja Lina Misevičienė
Komandinis darbas

Komandinis darbas

Komandinis darbas Daugiafunkcis ŠPONKĖS dubuo Miroslavo gimnazijos Kumečių pagrindinio ugdymo skyrius Viltė Sebestinaitė, Vakarė Sebestinaitė, Rosita Valaikaitė Mokytojos: Irena Akulavičienė, Jurgita Andriuškevičienė
Praktiškiausias dubenėlis svajonių šuniukui

Praktiškiausias dubenėlis svajonių šuniukui

Mopsas keliauninkas Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla Raminta Briedytė, Ingrida Čepkauskaitė, Joris Sipavičius, Tautvydas Juodzevičius, Ernis Urbonas, Lukas Uleckas ir Paulius Širmulis. Mokytoja Jurgita Norvilienė
Netikėčiausias (originaliausias) dubenėlis

Netikėčiausias (originaliausias) dubenėlis

Dembavos progimnazija Emilijus Trinkūnas Mokytoja Marytė Trinkūnienė „Šuniukui, atostogaujančiam prie jūros"
Funkcionaliausias dubenėlis

Funkcionaliausias dubenėlis

Kauno Motiejaus Valančiaus mokykla-darželis, Rokas Putinauskas Mokytoja Lolita Lapinskienė Medinis dubenėlis mano augintiniui
Už informatyvų kūrybinio darbo pateikimą

Už informatyvų kūrybinio darbo pateikimą

Knyga-dubenėlis VGTU inžinerijos licėjus Luknė Juraškaitė, Kipras Bliznikas, Izabelė Byčkovaitė, Kotryna Kerulytė Vadovės: Rasa Praninskienė ir Laima Šabūnienė
Šimtmečio dubenėlis

Šimtmečio dubenėlis

Šimtmečio dubenėlis Panevėžio ,,Vilties" progimnazija, Benas Veretinskas Mokytoja Rita Baltmiškienė Dubenėlis ,,Skanaus, mano drauge"

Iš viso išrinkta ir bus apdovanota dešimt darbų. Šešis konkurso nugalėtojus išrinko ir apdovanojimus įsteigė Lietuvos kinologų draugija. Lietuvos edukologijos universitetas savo balsus ir prizus skyrė už keturis konkurse dalyvavusius darbus.

TV laida „Mūsų gyvūnai“ prizus įsteigė visiems konkurse nominuotų dubenėlių autoriams.

Laidos Mūsų gyvūnai įsteigti prizai

Reportažas apie konkursą kovo 18 d. 11:25 laidoje „Mūsų gyvūnai“ per LRT TELEVIZIJĄ

Sveikiname nugalėtojus !

Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html