INKILAI POPULIARIAUSIOMS ZYLĖMS

Inkilai populiariausioms zylėms

Zylės per metus peri net du kartus. Pasak ornitologo Gedimino Petkaus, nuo pavasario iki vasaros pabaigos tokie paukšteliai gali susilaukti net aštuoniolikos jauniklių.

„Inkilus būtina valyti, ir jų konstrukcija turi būti tokia, kad būtų galima nesunkiai atidaryti. Geriausia inkilus valyti šaltuoju metu laiku, kada parazitų nėra tiek daug, nes jeigu patinginiausime, šiltą pavasarį arba rudenį valydami matysime, kaip parazitai šokinėja - ten būna ir erkučių, ir blusų, kirminėlių – bus tiesiog nemalonu“, - pasakoja ornitologas.

Užsimovę pirštines žiemą išsivalykime inkilus ir pakabinkime. Inkilus geriausia kabinti ant medžio, kad žmogus lengvai nepasiektų, 3-4 metrų aukštyje.

„Geriausia kabinti atsuktus landa į pietryčius, negali būti šiaurinėj pusėj, nes bus vados mažos ir gali būti neužims paukščiai šito inkilo“, - pataria G. Petkus.

Pasak ornitologo, pagaliukai-laktelės nėra būtini zylėms, nebent, kai ant medžio prie inkilo nėra šakų. Zylutėms, esą, tai įtakos tokios neturi.

Priklausomai nuo to – kokios zylės – mėlynosios ar didžiosios – norite sulaukti, daryti ir landos dydį:

„Jeigu skersmuo yra 2,8-3 cm – atskris mėlynoji zylė, jeigu landa 3,2-3,5 cm – tada bus didžiajai zylei skirtas inkilas.“

Arčiausiai namų atskrenda dažniausiai mėlynosios ir didžiosios zylės. Žinoma, žiemą, kai miškuose, parkuose nėra lesalo tiek jau daug, tada atskrenda į lesyklėlę ir pilkosios, juodosios ir kuodotosios zylės, bet inkiliukai rekomenduojami didžiosioms ir mėlynosioms zylutėms.

Inkilų, skirtų kitiems paukščiams, dydžius rasite čia

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Latviška penkių eurų moneta
  • Vokiečių aviganis mieste
  • Gamtos fotografas Jonas Bilinskas
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Inkilas_1
Inkilai_2
Inkilai_3
Inkilai_4
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html