Kurilų bobteilų veislės katė

Kurilų bobteilai – lūšis primenančios katės

Kurilų bobteilai – natūraliai gamtoje susiformavusi veislė, oficialiai žinoma apie 200 metų. Tokios katės gamtoje gyvena nuo Rusijos Kamčiatkos pusiasalio iki Japonijos Hokkaido salos – Kurilų salų grupėje, skiriančioje Ochotsko jūrą nuo Ramiojo vandenyno. Manoma, kad kadaise tokių kačių protėviai į Kurilų salas atkeliavo su jūreiviais, ir ten liko. Izoliuotoje vietoje susidarė palankios sąlygos genetinei mutacijai, ir netrukus tokios katės jau lakstė striukomis uodegomis.

Lūšis ar triušis?

Jei iš priekio Kurilų bobteilas atrodo, lyg įprasta katė, tai iš nugaros vieniems tokia katė dėl ilgesnių galinių kojų primena lūšį, kitiems dėl ypatingos uodegos – triušį. Tačiau manoma, jog nei triušiai, nei lūšys veislės formavimuisi įtakos neturėjo.

Kurilų bobteilų uodegos – trumpos, bet jų forma ir ilgis gali skirtis. Jos gali būti panašios į šluoteles, spirales, kelmukus ir t.t. Veislės standartas leidžia nuo 2 iki 8 slankstelių. Kuo įdomesnė uodega, turi daugiau „lūžių“, tuo daugiau apdovanojimų tokios katės šeimininkai gali tikėtis parodose. Kurilų bobteilai jau gimsta tokiomis uodegomis – tai natūralios mutacijos pasekmė.

Kailis

Kurilų bobteilų kailis būna įvairus. Priklauso ir nuo to, iš kokios salos yra kilę katės protėviai. Kailis gali būti tiek ilgas, tiek ir trumpas. Ilgaplaukės katės yra pasipuošusios gražiomis „apykaklėmis“ ir „kelnaitėmis“. Struktūriškai, šių kačių, kailis yra kitoks nei daugelio įprastų kačių. Jis labai švelnus ir primena labiau žmogaus plauką, nei katės.

Kaip teigia, tokių kačių augintojai, jų kailis nesivelia ir lengvai pašalinamas nuo drabužių bei baldų. Kurilų bobteilą patariama reguliariai šukuoti, tada katės plaukų namuose beveik nebus, pataria veisėjai.

Kurilų bobteilų kailis neturi specifinio kvapo. Purvas nelimpa, o sušlapinti kailį yra gana sunku.

Spalva

Kurilų bobteilai būna kuo įvairiausių spalvų, kurias tokių kačių augintojai net lygina su rudens lapų puokštės spalvomis. Vyrauja natūralios gamtos spalvos, gali būti rainos, tabby, dvispalviai – balta su juoda, dūmo, ir kitos. Mėlynos (pilkos), cinamono spalvų nebūna. Kartais, pasak augintojų, spalva gali išryškėti katei augant. Tarkim kačiukas buvo tamsus, augant jo kailiukas šviesėja, nes augant katei auga ir poplaukis, kuris turi įtakos katės spalvai.

Žvejai ir medžiotojai

Įdomu tai, kad Kurilų bobteilai puikiai sugeba gaudyti ne tik graužikus, paukščius, bet ir žuvį. Todėl kai kurie kačių mylėtojai nustemba, kad šios veislės katės ne tik nebijo vandens, bet juo labai domisi. Gyvendamos Kurilų salose jos išmoko nebijoti vandens ir susižvejoti maisto. Pasak gamtininkų, stebėjusių tokias kates natūralioje aplinkoje, jos be didelio vargo gali pasigauti net penkių kilogramų lašišą ar upėtakį. Augintojų patvirtina, kad tokios katės noriai eina į vandenį, plaukioja ir išlipusios į krantą nusipurto, lyg šuo.

Kurilų bobteilai iš prigimties yra puikūs ir bebaimiai medžiotojai gaudantys net žiurkes, todėl jie labai išpopuliarėjo Rusijoje.

Be baimės

Kurilų bobteilai – drąsios, žingeidžios, katės, mėgstančios laipioti ir užsikarti, kuo aukščiau. Jos taip pasitiki savimi, kad dažniausiai nebijo net šunų. Literatūroje minima, kad Kurilų bobteilai, veikdami grupe, sugebėjo nuvyti net lokį.

Gyvendami namuose jie puikiai sutaria su kitomis katėmis, šunimis ar net šeškais, jeigu tinkamai supažindinami.

Charakteris

Kurilų bobteilų katės yra žaismingos, noriai bendraujančios su žmonėmis. Išskirtinis charakterio bruožas yra tas, kad tokios katės išsirenka šeimininką. Jos prisiriša prie žmogaus, bet ne prie vietos. Pasak augintojų, jei šeimoje yra keletas kačių, tai jos išsirenka sau po šeimininką. Jos labai noriai bendrauja su žmogumi ir net prašo jo dėmesio. Ilgai paliktos vienos namuose pradeda liūdėti. Todėl tokių kačių mylėtojai pataria auginti bent dvi kates, jei dažnai nebūnate namuose.

Veiklos tokios katės susiranda ir pačios. Jos privers Jus laikytis tvarkos, visus daiktus dėti į vietą. Jos nepaliks be dėmesio nė vieno maišelio su pirkiniais ar daiktais, saldainio popieriuko, tušinuko ar sagos. Iš prigimties būdamos geros medžiotojos jos uoliai ir nenuilstamai persekios žaidimų šluotelę, ar atnešinės numestą joms kamuoliuką . Todėl žmonėms, norintiems ramios ir tingios katės, Kurilų bobteilas netinka.

Kai kurie augintojai įžvelgia panašumu su šunimis.

Intelektas

Kurilų bobteilai, pasak tokių kačių augintojų, pasižymi aukštu intelektu. Jos labai tvarkingos, švarios, žino savo vietą, prisimena išmoktas komandas. Neva, joms užtenka vos vieną kitą kartą pasakyti „Negalima“, ir jos tai įsidėmi, teigia augintojai. Taip pat jas galima išmokyti komandų bei triukų. Tuo galėjo įsitikinti ir mūsų kūrybinė grupė, o jūs galite pamatyti laidos „Mūsų gyvūnai“ įraše.

Vaikams

Kurilų bobteilai - tai laukinėje gamtoje susiformavusi veislė, su medžiotojo instinktu. Tą reikėtų prisiminti, kai perkate tokią katę į šeimą su vaikais. Nepalikite vaikų ir kačiuko be priežiūros. Juos reikia pratinti vienas prie kito ir, jei viską padarysite teisingai, Jūsų šeima greičiausiai turės nuostabų draugą ilgam.

Sveikata

Natūraliai susiformavusios veislės katės, kurios veisiamos su kilmės dokumentais, dažniausiai yra sveikos, ilgaamžės. Gyvena Kurilų bobteilų katės vidutiniškai apie septyniolika metų metų.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Afrikinis keturpirštis ežys
  • Lygiaplaukiai retriveriai
  • Alpakos
  • Koronavirusas ir naminiai gyvūnai
  • Kelionė traukiniu su augintiniu
  • Kada Reksui reikia paltuko?
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Kurilu bobteilai 1
Kurilu bobteilai 2
Kurilu bobteilai 3
Kurilu bobteilai 4
Kurilu bobteilai 5
Kurilu bobteilai 6
Kurilu bobteilai 7
Kurilu bobteilai 8
Kurilu bobteilai 9
Kurilu bobteilai 10
Kurilu bobteilai 11
Kurilu bobteilai 12
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html