Šuns apžiūra pas veterinarą

Kaip tinkamai pasirengti pirmam vizitui pas veterinarą

Kai Jūs į įsigyjate šuniuką, būtina suplanuoti pirmąjį vizitą pas veterinarijos gydytoją. Geriausia, pasak vet. gydytojų, kad vizitas įvyktų po 3-5 dienų po to, kai šuniukas atkeliaus į jūsų namus. Visus rūpimus klausimus patariama užsirašyti.

REGISTRACIJA

Užsiregistruokite veterinarijos gydykloje iš anksto. Tai galima padaryti telefonu arba apsilankius. Veterinaras paskirs jums laiką, kuriuo metu jis nuodugniai galės apžiūrėti jūsų augintinį ir atsakyti į jus dominančius klausimus neskubėdamas.

KELIONĖ

Geriausia su šunimi atvykti į kliniką automobiliu. Taip pat dažniausiai galima vykti ir autobusu ar troleibusu, tačiau tam būtina pasiruošti.

„Prieš kelionę pas veterinarą su šuniuku pasivaikščiokite , geriausia, kai jis ir emociškai išsikrovęs, atsipalaidavęs bei gerai nusiteikęs“,- pataria kinologė R. Dykinaitė.

Kelionė į kliniką šuniukui ir jums turi būti saugi. Tam yra įvairių priemonių, tokių kaip: narvai, specialios gyvūnų kelionėms skirtos dėžės, ar petnešos. Jokiu būdu nevežkite savo augintinio ant rankų ar palaido mašinoje – staigiai stabdant jūsų numylėtinis gali nukentėti. Pagalbinės priemonės šuniui nėra nei bausmė, nei kančia. Tai priemonės, galinčios išsaugoti jūsų augintinio gyvybę, o kartais net ir jūsų.

Gyvūno transportavimasKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

ATVYKIMAS

Atvykus į kliniką neskubėkite su šunimi eiti į vidų. Palikite šuniuką mašinoje, o patys įvertinkite situaciją: kiek klinikoje yra laukiančių pacientų, kokie jie, numatykite sau vietą ir būtinai apie savo atvykimą praneškite registratorei ar veterinarijos gydytojui. To reikia tam, kad laukiamajame jus ir jūsų augintinis praleistų kuo mažiau laiko. Atsivedus šunį, stebėkite, ar jis nebijo neįprastos aplinkos, nuraminkite jį, duokite skanėstą, kurių patariama pasiimti daugiau.

Veterinaro laukiamasisKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"


PAVOJAI

Jaunas šuo neturi dar pakankamai imuniteto, o veterinarijos klinikoje lankosi įvairūs pacientai. Nereikia leisti savo šuniukui uostytis su kitais pacientais, laižyti klinikos grindų ar daiktų. Patys neglostykite kitų į kliniką atvestų šunų, kačių ar kitų pacientų, kokie jie gražūs ar meilūs bebūtų. Jūs nežinote - ar jie serga, ar, kaip ir jūs, atėjo į apžiūrą.

Ši taisyklė galioja ir pasivaikščiojimų metu, kol šuo jaunas ir dar pilnai nepaskiepytas, kol jo imuninė sistema nesusiformavusi. Neleiskite pažindintis su kitais gyvūnais, laižyti žemės ar graužti lauke rastų daiktų. Neleiskite savo augintinio glostyti nepažįstamiems žmonėms ir grįžus namo savo ir namiškių batus padėkite saugiai, šuniui nepasiekiamoje vietoje. Saugokite savo augintinį nuo galimų infekcinių ligų.

APŽIŪRA

Apžiūros metu labai svarbu, kad veterinarijos gydytojas būtų draugiškai nusiteikęs, pozityvus jums ir jūsų šuniukui. Pirmo vizito tikslas - ne gydytis, bet profilaktinės apžiūros metu pratinti augintinį jaustis gerai veterinarijos gydykloje. Duokite veterinarui skanėstų, kuriais jis pavaišintų jūsų augintinį, ir, informavę, kad tai pirmas vizitas, paprašykite specialisto elgtis su jūsų augintiniu kuo gražiau ir draugiškiau.

Pirmos apžiūros metu veterinaras dažniausiai apžiūri ausytes, dantukus, ar nėra kokių įgimtų patologijų, ar nėra parazitų, nedidelių pilvo išvaržėlių.

Gyvūno apžiūraKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Kitas žingsnis – dokumentų patikra. Jūs iš veisėjo turėjote gauti ir augintinio dokumentus, ir vakcinacijos pažymėjimą. Nesvarbu, ar šuniukas veislinis, ar ne, rūpestingas jo šeimininkas (veisėjas) jau nuo mėnesio laiko pradeda duoti vaistus nuo kirmelių, tai kartoja po mėnesio. Veterinarijos gydytojui svarbu žinoti, kada šuniukas gavo vaistų, kada buvo skiepytas.

Gyvūno pasasKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Veterinarijos gydytojas, žinodamas šuns gimimo datą, apžiūrėjęs patį šunį ir išklausęs, ką jūs papasakosite apie jo pirmas dienas jūsų namuose, sudarys veterinarijos profilaktikos planą. Numatys, kada reikės vėl skiepyti, kada duoti vaistus nuo kirmelių. Priklausomai nuo to, koks yra sezonas ir koks šuns amžius, planuojama ir profilaktika nuo išorinių parazitų bei ektoparazitų.

Apžiūros metu, užduokite veterinarijos gydytojui rūpimus klausimus: kaip prižiūrėti nagus, ausis, dantis, akis, ar reikia jūsų augintiniui kokios nors ypatingos priežiūros. Kompetentingas veterinarijos gydytojas atsakys į visus jūsų klausimus, susijusius su gyvūno sveikata

EMOCIJOS

Veterinarijos klinikos aplinka šuniui sukelia daug emocijų, ir dažniausiai neigiamų, nes jose daug nepažįstamų kvapų, nemalonių garsų, nepažįstamų žmonių bei gyvūnų. Ir jei jūsų šuo yra jautrus, tie kvapai, garsai jam išliks ilgam, dėl to skatinkite, girkite savo augintinį siekdami suteikti kuo daugiau pozityvių įspūdžių ir neišugdyti baimės veterinarijos gydyklai. Apžiūros metu ir po jos stenkitės, kad jūsų augintinis būtų atsipalaidavęs, gerai nusiteikęs veterinaro atžvilgiu.

10 PAGRINDINIŲ TAISYKLIŲ

Tam, kad jūsų pirmas vizitas pas veterinarą būtų kokybiškas, įdomus ir naudingas:

 • 1. Sulanuokite vizitą po 3-5 dienų nuo tada, kai šuniukas atsirado jūsų namuose;
 • 2. Užsiregistruokite veterinarijos gydykloje iš anksto;
 • 3. Užsirašykite visus rūpimus klausimus;
 • 4. Prieš vykstant pirmai apžiūrai pasivaikščiokite saugioje vietoje ir pažaiskite su augintiniu;
 • 5. Pasiimkite skanėstų šuniukui;
 • 6. Saugiai vykite automobiliu ar kitu jums priimtinu būdu;
 • 7. Atvykus į kliniką apsižiūrėkite ir informuokite apie savo atvykimą;
 • 8. Neleiskitei savo augintiniui kontaktuosi su kitais klinikos pacientais;
 • 9. Stenkitės, kad veterinarijos gydytojas būtų draugiškai nusiteikęs jūsų augintinio atžvilgiu;
 • 10. Drąsiai užduokite visus rūpimus klausimus.

Ir neužmirškite savo augintinį nuolat skatinti bei drąsinti.

Rekomendacijos parengtos vadovaujantis mūsų ilgamete patirtimi, ir bendradarbiaujant su kinologe R. Dykinaite bei veterinarijos gydytoju doc. J. Šengaut.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

 • Balandis
 • Populiariausias stebėtas paukštis Lietuvoje – didžioji zylė
 • Šunų bėgimo varžybos
 • OVIDIJAUS VYŠNIAUSKO VANDENS KARALYSTĖS PASAKOS
 • Gyvūnų gerovės centras
 • Šuns apžiūra pas veterinarą
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html