Snieginis leopardas

Leopardui kiauliena – per riebi...

Vienas rečiausių Lietuvos zoologijos sodo eksponatų – snieginis leopardas, kitaip vadinamas irbiu. Snieginiai leopardai paplitę Azijoje ir Afrikoje. Dėl puošnaus kailio ar dėl keliamos grėsmės žmonėms, leopardai jau daugelyje vietų išnaikinti arba labai reti. Šie nykstantys plėšrūs gyvūnai įtraukti į Tarptautinę Raudonąją knygą.

Zoologojos sodo darbuotojai didžiuojasi, kad dabar sode yra net trys tokie gyvūnai. Doko – patinas, atvykęs iš Prancūzijos, ir dvi „damos“. Serko, atvykusi iš Maskvos zoologijos sodo, bei visai neseniai iš Suomijos atkeliavusi Venla.

Kaip elgtis

Atėję į zoologijos sodą, laikykitės nuo tokių gyvūnų atokiai. Snieginiai leopardai – labai pavojingi. Jie lengvai galėtų mirtinai sužaloti žmogų, nes gamtoje medžioja ir gerokai už save stambesnius gyvūnus. Snieginiai leopardai prisitaikę gyventi aukštai kalnuose, tokiame aukštyje, kokiame jau retai sutinkami plėšrūnai. Snieginiai leopardai gaudo kalnų ožius, laukinius kalnų avinus. Uolomis jie šokinėja tyliai, beveik be garso. Žmogaus ausis šio garso net negali užfiksuoti. Snieginio leopardo klausa du kartus, o regėjimas naktį – net šešis kartus stipresnis nei žmogaus.

Zoologijos sode snieginiai leopardai kasdien gauna po keturis kilogramus mėsos, paprastai arklienos ar jautienos. Kiauliena tokioms „katytėms“ – per riebi.

- Šiaip, tas prancūzas Dokas labai išradingas. Jis mąstantis, ne bandos gyvūnas – galvoja, ką daro, o pagalvojęs tikrai pasiekia užsibrėžto tikslo. Patelės – baikštesnės, jos nėra tokios veiklios, jos – moterys... – pasakoja šių gyvūnų prižiūrėtojas Arūnas, kasdien iš arti bendraujantis su snieginiu leopardu.

Snieginių leopardų palikuonys

- Labai laukiam jauniklių. Snieginiai leopardai iš tų gyvūnų, kurie sunkiai sudaro porą, sunkiai veisiasi. Zoologijos sodo istorijoje, nuo pat jo įsikūrimo yra gimę tik 23 snieginiai leopardai. Atgaivinti šią rūšį - mūsų prestižo reikalas. Turime atiduoti duoklę gamtai. Kai tik jų bus daugiau, grąžinsime į laukinę gamtą, - pasakoja Lietuvos zoologijos sodo plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Čekoslovakų vilkšunis
  • Lygiaplaukiai retriveriai
  • ŠUNŲ BIATLONO ČEMPIONATAS 2020
  • Žaislinė erkė
  • Gyvūno augintinio pasas
  • Kaip išgelbėti paukščius
Dalintis FacebookDalintis su draugu

SL_1
SL_2
SL_3
SL_4
SL_5
SL_6
SL_7
SL_8
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html