Šuo vardu Čyva

Tituluočiausias vokiečių aviganis

Šiuo metu tituluočiausias vokiečių aviganis, gyvenantis Lietuvoje – tai Vokietijoje pirkta, ten dresuota kalytė Chiwa.

Jos šeimininkas Vladas Gerasičkinas sako, kad Čyva yra ne tik puikaus eksterjero, bet ir ypatingai gero temperamento šuo. „Ilgai rinkau, kol suradau tokį šunį, - sako elitinės vokiečių aviganės savininkas. – Ji iš tikrųjų, aš manau, ir daugelio ekspertų vertinimu yra unikali. Unikali dėl daugelio savybių – tai yra dėl savo temperamento, ir be galo stipraus charakterio, gamtos apdovanota kovinėmis savybėmis.

Namuose, šeimos aplinkoje Čyva draugiška, žaisminga, šeimininkas neretai ją ramiai palieka su anūkais, žinodamas, kad jie bus apsaugoti.

Vokiečių aviganė ČyvaKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Pasak Gintaro, vieno iš Čyvos dresuotojų Lietuvoje – tokio temperamento šuo net tarp elitinių veislės atstovų pasitaiko maždaug kas šimtą keturkojų. Elitiniai šunys – daugelio vokiečių aviganių augintojų svajonė. Bet dažnai nepakanka įsigyti vien gražų šunį, kuris, beje, gali kainuoti panašiai, kaip sklypas su namuku Vilniaus priemiestyje. Dar tenka įdėti daug darbo – sportuoti bei kasdien plušėti specialiose aikštelėse su profesionalais dažnai ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje.

„Ji pasiekusi aukščiausią dresuotės lygį, koks apskritai yra įmanomas, - sako V. Gerasičkinas. – Visų pirma reikia turėti gerą šunį, anatomiškai teisingai subrendęs ir užaugęs, turi būti temperamentingas, turėti gerai išugdytas kovines savybes, na, o visa kitai tai jau yra imlus darbas, darbas darbas, darbas. Ir profesionalūs žmonės aplinkui. Darbas davė vaisių – 2015 m. rudenį Vokietijoje Niurnberge vykusioje Vokiečių aviganių savininkų klubo organizuojama metinėje parodoje 15-kai geriasių vokiečių aviganių kalių, tarp jų ir Čyvai buvo suteiktas rinktinės klasės titulas.

„Konkurencija išties be galo didelė, šiandien galiu sakyti, kad man nesuvokiama, kaip tai pavyko pasiekti, nes šioje parodoje dalyvavo apie 2 tūkstančiai šunų“, - savo šuns laimėjimu džiaugiasi V. Gerasičkinas. Titulas suteikia teisę dalyvauti visose parodose ir užimti elitines vietas.

Vokiečių aviganė Čyva su dresuotojuKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Paroda vyko Grundich stadione, kuris talpina apie 60 tūkstančių žiūrovų. Joje dalyvavo šunų mėgėjai, mylėtojai iš viso pasaulio – japonai, kinai, brazilai, argentiniečiai, ir kiti. Renginys prilygsta pasaulio čempionatui, labai sunku į jį patekti, šuo turi būti reitinguojamas Vokietijoj, ir kitose Europos valstybėse, dalyvauti parodose, užimti tam tikras vietas, jis turi būti matomas, teisėjai jį turi pastebėti. Svarbu ir tai, kad šuo turi išlaikyti labai sunkų darbinių savybių patikrinimo testą – tą vadinamą TSB. Jeigu šito testo šuo neišlaiko – jam neleidžiama dalyvauti parodoje. Čyva labai puikiai išlaikė darbinių savybių patikrinimo testą, jos kandimas buvo vienas geriausių parodoje.

„ Aš esu be galo užsispyręs, ir labai atkakliai siekiau savo tikslo, ir aš manau, kad tai pasiteisino, - sako Čyvos šeimininkas. – Įdėjau labai daug darbo. Ernergijos, entuziazmo. Ir iš Čyvos gavau tą patį. Jinai patikima, ištikima, ir padarė viską, ko aš iš jos tikėjausi“. Taip pat, sako vyras, jam labai padėjo šeima ir visa komanda, treniruojanti elitinę vokiečių aviganę.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • ŠUNIUKAS: PATINAS AR KALYTĖ?
  • Singapūro veislės katė
  • Meksikiniai krokodiliniai driežai
  • Faktai apie kates
  •  Gyvūnų gerovės centras
  • Olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė
Dalintis FacebookDalintis su draugu

CHIWA_1
CHIWA_2
CHIWA_3
CHIVA_4
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html