Kelionė traukiniu su augintiniu

Su gyvūnais traukiniais keliausime patogiau

Vis daugiau žmonių keliauja su savo augintiniais, ir ne tik šiltuoju metų laiku. Pasak ,,Lietuvos geležinkeliai“ atstovų, beveik kiekvienas traukinys veža po 6-7 keleivius su gyvūnais. Kadangi keleiviai tampa pakantesni, gyvūnų šeimininkai atsakingesni, visai neseniai Lietuvos geležinkelių administracija pakeitė lig tol buvusias griežtas taisykles.

Nuo šiol sumažėjo dokumentų skaičius, sušvelninti reikalavimai socializacijos testus išlaikiusiems šunims, važiuojant su didesniu augintiniu nereikia prieš parą derinti kelionės. Tiesiog atvykstate ir perkate bilietus.

Bilietai būtini

Kiekvienas keleivis, šiuo atveju ir gyvūnas, privalo turėti kelionės bilietą. Net jei jis vežamas trečios klasės vagone nemokamai. Bilietų kasoje išduodamas patvirtinantis vežimo kvitas. Keliaujant antros klasės vagone už žaismingą palydovą teks mokėti - 30 proc. nuo antros klasės pilnos bilieto kainos. Pirmąją klase augintinių vežti negalima.

Kelionė traukiniu su augintiniuStop kadras.

Tik naminiai gyvūnai

Pasak ,,Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos vadybininkės Ernestos Turbienės, traukiniais vežami tik namuose laikomi augintiniai: šuo, katė, graužikai, paukšteliai. Tikrai tai nėra nei asiliukas, nei ožkytė. Vežėjo taisyklėse nurodyta, kad galima vežti tik sveikus, švarius, paskiepytus augintinius.

Tik narveliuose

Kada augintinį vežti dėžutėje, o kada jis gali tik su pavadėliu sėdėti šalia šeimininko?

,,Maži naminiai gyvūnai, turėtų būti vežami jiems pritaikytose dėžutėse, narveliuose, pintinėse. Taros bendra trijų matmenų (ilgio, pločio, aukščio) suma turi būti ne didesnė kaip 115 cm, dugnas nelaidus vandeniui ir bendras svoris ne didesnis kaip 8 kg.“ - sako E.Turbienė.

Su antsnukiu ir prisegti

Jei keliauja dideli šunys, jie turi būti prisegti su pavadėliu ir ne toliau, kaip pusę metro nuo šeimininko, privalo būti su antsnukiu.“ Be antsnukio leidžiama vežti šunis vedlius bei šunis, kurie yra išlaikę socializacijos testą „šuo mieste“ arba egzaminą „BH“ (išskyrus pavojingus ir kovinius šunis bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus). Tokiu atveju, keleivis privalo pateikti testo/egzamino išlaikymo pažymėjimą. Pažymėjimas turi būti išduotas ne anksčiau kaip prieš trejus metus.

Gyvūnai vežami neužimant atskiros sėdimosios vietos piktograma pažymėtuose vagonuose arba traukinio palydovo nurodytose vietose.

SVARBU: Gyvūno šeimininkas privalo užtikrinti, kad augintinis nekels triukšmo, nebus pažeisti sanitarijos, higienos reikalavimai. Taip pat labai svarbu, kad nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai, kad augintiniai netrukdytų keleiviams.

Kelionė traukiniu su augintiniuStop kadras.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • ŠUNŲ BIATLONO ČEMPIONATAS 2020
  • Nykštukinės voverinės skraiduolės
  • Singapūro veislės katė
  • Baliniai vežliai
  • Žiema
  • Gyvūno augintinio pasas
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html