Degu

Cukrinis diabetas - mirtinai pavojinga liga degučiams

Degu – lyg mažas „voveriukas“, telpantis delne. Tai labai nedidelis graužikas, mintantis išskirtinai žole.

Degučiai vis labiau populiarėja, kaip naminiai gyvūnai, nes yra smalsūs ir žaismingi. Tai socialūs gyvūnai ir jiems reikia draugijos. Jei jūs dirbate nuo ryto iki vakaro, degučiui bus reikalingas draugas. Tokiu atveju yra rekomenduojama kartu auginti du ar net kelis degučius.

Formuojant grupę svarbu atsižvelgti į tokių gyvūnų lytį. Jeigu auginsite du patinėlius, didelė tikimybė, kad jie pešis dėl teritorijos. Bene geriausia auginti dvi pateles.

Degučių labai jautri kasa, ji išskiria labai mažą insulino kiekį, dėl to reikia vengti pašarų, kuriuose yra cukraus. Apskritai nerekomenduojama degučius šerti angliavandeniais. Pavojingi džiovinti vaisiai, kuriuose yra fruktozės. Tokie, kaip obuoliai, kriaušės, slyvos. Šių produktų degučių kasa nepajėgi apdirbti. Degu racioną turi sudaryti: 70 proc. – šienelio, 15 proc. – daržovių ir 15 proc. – sauso specializuoto pašaro, skirto būtent degučiams.

Maitinant neteisingai, pirmiausia degučiams gresia apakimas, o vėliau ir liūdnesnės pasekmės. Pagrindinė liga – cukrinis diabetas. Tai visą gyvenimą lydinti liga, būtinas nuolatinis gydymas, ir degučiams dažniausiai ji baigiasi mirtimi.

Degučiai yra labai smalsūs ir judrus gyvūnai. Jiems reikia erdvaus narvo, kuriame būtų įvairūs treniruokliai energijai išeikvoti. Tam puikiai tinka rateliai, įvairios vertikaliai įrengtos lentynėlės. Nepamirškite gyvūnėlio išleisti iš narvo laisvai palakstyti po kambarį. Tik labai svarbu nepalikti jo be priežiūros, užtikrinti jo saugumą, kad kur nors neužlystu, nenugriaužtų laidų ar kitaip nesusižalotų. Degučiams būtinas fizinis krūvis. Jei jie yra dviese, tai žaisdami drauge išeikvoja pakankamai energijos.

Tinkamai prižiūrimas ir auginamas degutis gyvena apie 7-8 metus.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas
Tadas Sabaliauskis veterinarijos gydytojas

  • PUIKIEJI MĖŠLAVABALIAI
  • Vandeninės agama
  • Aliaskos malamutai
  • Medeina ir jos kačių karalystė
  • Ar žinote, kad katės...
  • Latviškos penkių eurų moneta
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html