Kauno Nemuno salą užkariavo milžiniški vabzdžiai

Kauno Nemuno salą užkariavo milžiniški vabzdžiai

Įspūdingo dydžio maldininkas, blusa, tarakonas ir kiti vabzdžiai įsikūrė Kaune, prie „Žalgirio“ arenos, pramogų parko „Big Dragon“ erdvėje.

„Čia galima pamatyti ir atidžiai apžiūrėti, kaip iš tikrųjų atrodo, pavyzdžiui, vaisinės muselės drozofilos, kurių šiaip nelabai įžiūrėsi, ar, tarkim, šunis bei žmones puolantys parazitai“, - pasakoja parodos kuratorė Ugnė.
Ugnė
Barzdotoji agama

Lengviausiai atpažįstami – skruzdės ir tarakonai, bet tikriausiai tekti ir paspėlioti. Ties kiekvienu eksponatu yra informacinė lentelė keliomis kalbomis, kur pateikti faktai apie konkretų vabzdį.

Milžiniška skruzdelė

Drąsiausiems ir smalsiausiems pramogų parko lankytojams siūloma (be papildomo mokesčio) užsukti į gyvų egzotinių gyvūnų parodą. Čia krebžda populiarūs ir retesni egzotiniai gyvūnai – leopardinis gekonas, barzdotoji agama, Madagaskaro šnypščiantieji tarakonai (nors po lauko ekspozicijos šitie atrodys miniatiūriniai), dvitaškės plėšriosios blakės, didžiulė rupūžė ir kitos egzotinės įdomybės.

Savanorės su gyvūnais
Leopardinis gekonas

Edukacijų metu kai kuriuos gyvūnus čia dirbančios savanorės kartais išima iš terariumų, tada galima visiškai iš arti pamatyti, tarkim, barzdotuoju drakonu vadinamą agamą, tačiau parodos lankytojams, rūpinantis gyvūnų gerove, liesti gyvūnų dažniausiai neleidžiama.

Savanorė su gyvūnu
Ekspozicijos lankytojai
„Gyvieji eksponatai laikomi saugiai uždarytuose specialiai šiai parodai sukurtuose terariumuose, - pasakoja egzotinių gyvūnų parodos šeimininkas Edgaras Č. – Todėl net tie, kas bijo tarakonų, bet vis dėlto smalsu juos pamatyti, čia gali pamėginti įveikti savo baimę. Ir suaugęs, ir vaikas, manau, čia liks sužavėtas. Tiesa, patarčiau ramiai apžiūrėti gyvūnus kiekviename terariume, ir šiek tiek laiko juos tiesiog stebėti – galite atrasti nuostabių, netikėtų dalykų. Jei pasiseks, gal pamatysite, kaip tarakonas prausiasi, eublefaras (leopardinis gekonas) demonstruoja ataugusią uodegą – kai iš pirmo žvilgsnio ne kiekvienas supras, kur galva, kur uodega, o galbūt agama kuriam nors pamojuos.“
Tarakonas

Gyvų egzotinių gyvūnų paroda ir milžiniškų vabzdžių ekspozicija Kauno Nemuno saloje veiks tik šiltuoju metų laiku ir ribotą laiką.

Ugnė su agama
Maldininkas
Milžiniškas vabzdys pramogų parke
Vabzdžio muliažas
Milžiniškas vabzdys lauko ekzpozicijoje
Ekspozijos dalies vaizdas nuo batuto
Savanorė mergaitei paduoda agamą
Jaunoji gyvūnų mylėtoja
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html