Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielio šuniukas su katinu

Juos privalo įsileisti visur...

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai – nedideli mieli šuniukai, kurie, atrodytų, visada džiaugiasi šeimininko draugija ir gerai sutaria su dauguma naminių gyvūnų.

Iš Anglijos kilę spanieliai - viena populiariausių šunų veislių Didžiojoje Britanijoje. Tokių šunų gerbėjų daugėja ir Lietuvoje.

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai savo klestėjimo metais garsėjo kaip žmones raminantys šunys, netgi gydytojai skirdavo jų draugiją, kaip vaistą. Paprastai tai buvo ponių šunys, šildę kojas ilgų kelionių karietomis metu. Karalius Karolis II taip mėgo tokius šunis, kad negalėjo be jų tverti nė akimirkos. Jis įsakė, kad karaliaus Karolio spanieliai turi būti leidžiami į visas viešas vietas, įskaitant ir Parlamento rūmus. Šis įsakymas vis dar yra šių laikų teisės knygose.

Draugiški visiems žmonėms

„Tai šuo, kuris myli visą pasaulį, kiekvieną žmogų, be jokio savanaudiškumo ir agresijos, - sako tokios veislės šunis auginanti aktorė Donata Rinkevičienė. - Kupini nepaprasto džiaugsmo, geros nuotaikos, atlapaširdžiai, kaip jų didelės ausys, tai žmones mylintys padarėliai.“ „Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai, atrodytų, draugiški visiems – pamato svetimą žmogų ir tarsi iš karto pagalvoja: „O, žmogus – šitas draugas““, – pasakoja šeimininkai.

Šie maži „kavalieriai“ panašaus charakterio, kaip auksaspalviai retriveriai, tik „šiek tiek“ mažesni. Žinoma, jie galbūt labiau mėgsta pasilepinti namuose, pamiegoti lovoje, yra ramesni ir užima daug mažiau vietos.

Charakteris

Pilni energijos, itin lengvai prisitaikantys prie aplinkos ir gyvenimo sąlygų, jie labai supanašėja su šeimininkais. Tinka net labai tingiems žmonėms. Jeigu žmogus nesportiškas, neaktyvus, tai ir spanielis prisitaikys. Jis lygiai taip pat patogiai gulės ant pagalvės, šalia, snaus, miegos, skaniai valgys. Jo aktyvumas bus lygiai toks pat, kaip ir šeimininko. Tai reiškia, kad „kavalierius“ tinka ir tiems, kas važinėja dviračiu, mėgsta pajudėti.

Šie šuneliai labai tinka ir vienišiems, neturintiems vaikų. Žinoma, jie gali tapti didelės šeimos nariais. Jie labai universalūs. Nepaisant to, kad tai dekoratyvinė veislė, charakteris - nekaprizingas, neaikštingas. Jais lengva rūpintis.

Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanieliai – labai prieraišūs ir puikiai sutaria su visa šeima, tačiau neretai išsirenka savo šeimininką.

Tai šunys, kurie linkę pasitikėti šeimininku. Šios veislės šunys – labai tinka šeimoms su vaikais, bet su viena sąlyga - ir šuniukus, ir vaikus reikia išmokyti tarpusavio bendravimo, kad vaikai neskriaustų, neužgautų, netampytų šuniuko, o šuniukai, jeigu jie labai jauni - 2-4 mėnesių – mėgsta viską kandžioti, todėl juos irgi reikia išmokyti, kad žaidimo metu to nedarytų.

Spalva

Kailio puošnumas ir spalvų deriniai iškart krenta į akį. „Žmonės, pamatę tokius šunis gatvėje, išsyk atkreipia dėmesį, dažnai klausinėja, kokia jų veislė“, – pasakoja D. Rinkevičienė. Kavalieriai būna 4 spalvų, trispalviai – balti, juodi su įrudžiu, juodi su įrudžiu, ir būna visiškai rudi. Bet visų charakteriai yra vienodi.

Priežiūra

Kad Kavalieriaus karaliaus Karolio šunys atrodytų dailiai, būtina reguliariai prižiūrėti jų kailį. Būtina prižiūrėti ausis, kad jos būtų puošnios, nesusivėlusios. Šie šuniukai nekerpami, juos reikia kas savaitę maudyti. Pravartu vaikščioti į užsiėmimus, socializuoti, kad šuo priprastų prie parodų salių, priprastų prie įvairiausių - didelių ir mažų - šunų, kad jaustųsi užtikrintai. Tiems, kas neplanuoja lankytis parodose, patartina tokios veislės šunis maudyti bent kartą per mėnesį, ir kasdien šukuoti bent dvi tris minutes. Rudenį ir pavasarį, kai orai lietingi ir lauke šlapia, grįžus iš pasivaikščiojimo tokio šuns kojytes patartina iškart nuplauti, o ausis saugoti pasivaikščiojimo metu. Parodiniai šunys pasivaikščiojimo metu dėvi specialias ausines kepuraites.

Sunku patikėti, bet kai kurie tokios veislės atstovai garsiai knarkia. Nors kartais jie ir paknarkia, vis dėlto namuose – tai be galo tylūs šunys. „Jų nesigirdi, nebent pamato, na, pavyzdžiui, kad į teritoriją įslinko koks svetimas katinas, – sako Donata Rinkevičienė. – Bet šiaip, tai – nelojantis šuo. Tarkim, pasigirsta durų skambutis – neloja, tiesiog atbėga pasižiūrėti prie durų, kas atėjo.“

Tylūs, bet... knarkia

Sunku patikėti, bet kai kurie tokios veislės atstovai garsiai knarkia. Nors kartais jie ir paknarkia, vis dėlto namuose – tai be galo tylūs šunys. „Jų nesigirdi, nebent pamato, na, pavyzdžiui, kad į teritoriją įslinko koks svetimas katinas, – sako Donata Rinkevičienė. – Bet šiaip, tai – nelojantis šuo. Tarkim, pasigirsta durų skambutis – neloja, tiesiog atbėga pasižiūrėti prie durų, kas atėjo.“

Sveikata

Tiems, kam patinka Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai, prieš tokį įsigyjant pravartu sužinoti apie jam ir jo tėvams atliktus tyrimus. Lietuvoje šių šunų dar nedaug ir ligas labai stengiamasi kontroliuoti. Rimti veisėjai visada labai atsakingai žiūri į šuniukų sveikatą ir kiekvienais metais daro tyrimus. Širdies tyrimas atliekamas kasmet, akių tyrimai daromi kas dvejus metus, kelio girnelės – vienąkart gyvenime. Rekomenduojama atlikti ir genetinius tyrimus.

Svarbiausia šiems „draugeliams“ – bendravimas. Nepatartina pirkti tokio šunelio tiems, kas retai būna namuose. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių vidutinė gyvenimo trukmė – 10 metų.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Pagerintas šunų lėkščiasvydžio rekordas
  • Tarptautinė veislinių gyvūnų paroda 2019
  • Šuo vardu Čyva
  • Katė
  • Kelionė traukiniu su augintiniu
  • Kauno Nemuno salą užkariavo milžiniški vabzdžiai
Dalintis FacebookDalintis su draugu

KKK_1
KKK_2
KKK_3
KKK_4
KKK_5
KKK_7
KKK_9
KKK_10
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html