Žaislinė erkė

Nauji pavojai šunims, šeškams ir katėms

Šylant orams, šylant klimatui, didėjant oro užterštumui daugėja tokių parazitų ir ligų, kurių mes tikrai nenorėtume, kad užsikrėstų mūsų gyvūnai. Vieni nemaloniausių parazitų, pernešantys ligas, yra erkės.

„Jų pasigauti šuneliams yra lengva bėgiojant po žolę, po krūmus, – sako veterinarijos gydytoja Vaida Valašimaitė. – Dar labai dažnai klaidingai manoma, kad jeigu šunelis vaikšto po nedidelę nupjautą žolę ar po parką, tai erkių pasigauti negali. Tai yra netiesa, erkių galima pasigauti ir vos ne vaikštant šaligatviais bei takeliais, vis viena jų šuneliai prisirenka. Užsikrečia sudėtingom ligom, tokiom, kaip erkinis encefalitas, Laimo liga, babeziozė, erlichiozė, kurių formos ir požymiai kinta.“

Pasak vet. gydytojos, maždaug prieš dešimtmetį kai kurių ligų Lietuvoje net nebuvo, o ir atsiradę nauji atvejai kinta. Užkrėtėjai yra taip pat ne tik erkės, bet ir uodai, kurie perneša naujas ligas, kurių Lietuvoje jau ne tik yra, bet ir sparčiai daugėja.

„Viena tokių ligų – dirofiliariozė, tai taip vadinama širdies kirminų liga - būna poodinė forma, arba širdies forma, - paskaoja Vaida Vaida Valašimaitė. – Operuodami šunis, tų poodinės formos kirminų mes randam netgi gyvų.“

veterinarijos gydytoja Vaida ValašimaitėKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Šunis, kates ir šeškus būtina saugoti nuo erkių, naudoti specialias priemones, todėl, kad gyvūnui užsikrėtus šeimininkas ne visada pamato ligos požymius. Kartais šuo tiesiog atrodo ramesnis lyg dėl to, kad karšta, ar atsisako ėsti, dėl to, kad jo nuotaika yra prastesnė, bet iš tiesų tai gali jau būti pirmieji ligos požymiai. Jie požymiai gali išryškėti per kelias dienas, o kai kurie pasireiškia, jeigu yra lėtinė forma – ir po kelių mėnesių ar pusės metų. Tam, kad gyvūnas neužsikrėstų, geriau naudoti apsaugą, negu po to, nepastebėjus požymių, jo netekti.

„Dažnai klientų paklausus, ar naudojate priemones nuo erkių – sako, taip, naudojam, bet jos nepadeda, ir dažnos priežastys būna, kad naudoja arba neteisingai gerus preparatus, arba naudoja preparatus, kurie yra žoliniai arba nėra vaistiniai, – tvirtina vet. gydytoja Vaida. – Ne vaistinius preprataus žmonės dažnai įsigyja turguose ar zooprekių parduotuvėse, kur jie neturi teisės pardavinėti vaistinius preparatus. Vaistinius preparatus galima įsigyti tiktai veterinarijos klinikose, arba vet. vaistinėse.“

Viena dažniausių klaidų dedant augintiniui antkaklį, saugantį nuo parazitų – antkaklis uždedamas per laisvai. Jis turi liesti odą, mat tik taip į gyvūno organizmą patenka per veikliosios medžiagos, užsegus per laisvai, arba ant kailio – poveikio nebus, arba jis bus toks silpnas, kad erkės visvien gali įsisiurbti. Būtina periodiškai tikrinti, ar antkaklis neatsilaisvino. Maudant gyvūną su šampūnu, nuo parazitų saugantį antkaklį būtina nuimti.

Tiems, kas nemėgsta, kad ant gyvūno nuolat būtų antkaklis, galima rinktis tabletes, kurios veikia tris mėnesius, arba lašiukus.

Vet. gydytoja Vaida Valašimaitė savo šunims, kurių turi net penkis, naudoja lašus nuo parazitų. Pasak Vaidos, ji pastebėjo, kad tai bene efektyviausia priemonė šiuo metu. Tačiau, būtina žinoti, kaip tinkamai juos naudoti: parą prieš ir po lašiukų užlašinimo gyvūnų negalima maudyti, ar vesti į stiprų lietų. Mat dažniausiai visi užlašinami preparatai veikia per lipidinį odos sluoksnį, kurį mes išplauname maudydami. Odoje turi būti susidaręs reikiamas riebalinis sluoksnis, atsistatę lipidai, nes būtent per juos būtent preparatas tinkamai patenka į odą. Preparatui susigėrus, vėliau maudant gyvūną veikliųjų medžiagų veiksmingumas išlieka. Svarbu lašiukus nuo parazitų lašinti nustatytu laiku – taip gyvūnai bus apsaugoti tinkamai.

Kokį preparatą išsirinkti, kuris labiausiai tinka jūsų šuniui, šeškui ar katei jums patars jūsų gyvūno veterinarijos gydytojas ar gydytoja.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Tarptautinė veislinių gyvūnų paroda 2019
  • Meksikiniai krokodiliniai driežai
  • Triušių šou Molėtuose
  • Dramblio skulptūrėlė
  • Katė
  • Šuo
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Erkes
Erkes_3
Erkes_4
Erkes_5
Erkes_6
Erkes_8
Erkes_9
Erkes_10
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html