Vokiečių aviganis mieste

Šuo mieste. Kaip pažindinti šunį su miestu.

Nesvarbu, kur jūs gyvenate – ar mieto daugiabutyje, ar name su privačia teritorija, ar vienkiemyje, apsuptame miškų – anksčiau ar vėliau iškils būtinybė jums ir jūsų augintiniui apsilankyti mieste. Todėl šunį su miestu būtina pažindinti iš anksto.

Pradžia

Visų pirma, šuo ir jūs turite būti pasiruošę miesto iššūkiams: šuo turi būti gerai nusiteikęs, truputį alkanas, o jūs pasiruošę galimiems netikėtumams. Jūs turite turėti patikimą antkaklį ir pavadėlį, šuns mylimą žaislą, įvairių skanėstų.

Šuo miesteKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Nepradėkite pažinties su miestu pačioje judriausioje gatvėje, kur pilna mašinų ir žmonių, geriausia pradėti pažintį nuo parko ar skverelio, žinoma, kur yra leidžiama vaikščioti su šunimi.

Emocijos

Labai svarbu stebėti savo augintinio pirmąją reakciją į miestą. Kokia ji bus? Ar šuo bijos, ar bus apatiškas, ar pernelyg įsiaudrinęs. Jei jūsų šuo bijo – padrąsinkite jį, sudominkite žaislu, stenkitės sukoncentruoti jo dėmesį į save, skatinkite jo pasitikėjimą savimi. Jei pernelyg įsiaudrinęs – stenkitės taip pat koncentruoti dėmesį į save žaislo ar maisto pagalba. Jei apatiškas – pabandykite su juo pažaisti.

Pagarba

Būkite pasirengę aplinkinių reakcijai. Ne visi yra geranoriškai nusiteikę šunų atžvilgiu ir tai yra normalu. Gerbkite aplinką, kurioje esate. Turėkite su savimi maišelių šuns išmatoms surinkti. Tai visiškai normalu ir nieko gėdingo tame nėra. Mes privalome pasirūpinti aplinkos švara ir tvarka.

Išoriniai dirgikliai

Pasivaikščiojimo metu jūsų augintinis tikrai pamatys ir užuos daug nepažįstamų dalykų. Būkite tam pasiruošę. Jei jūsų šuo pradeda loti ant nepažįstamų praeivių, dviratininkų ar bėgikų, stenkitės pakeisti ėjimo kryptį, nukreipti dėmesį nuo dirgiklio žaislu. Ir, kai jis paklus, energingai girkite.

Katės, paukščiai ar kiti gyvūnai taip pat labai šuniui įdomūs objektai. Svarbu, kad besidomėdamas jais, jis jų nepagriebtų, nes išsiugdys hobį juos gaudyti ir kiekvieną kartą sutikę panašų gyvūną turėsite problemų. Jei jūsų šuo pernelyg domisi, pvz., antimis, ar kitais gyvūnais, duodame komandą „Greta!“ ir nueiname kita kryptimi. Jei šuniukas paklūsta, energingai jį giriame ir skatiname. Jei jūsų šuniukas dar nežino komandų, geriau į tokias situacijas nepakliūti. Bet jei taip nutiko, tai stipriai laikome pavadį, kad augintinis nepačiuptų grobio. Jei jis labai veržiasi, bandome nukreipti jo dėmesį jam pažįstamu ir mylimu žaislu, maistu ir greitai nueiname nuo dirgiklio.

Ar leisti šunį glostyti?

Tai turite nuspręsti jūs patys. Mokant draugiško elgesio su svetimais pravers ne tik žaisliukai, bet ir skanėstai, kuriuos galite paduoti žmonėms, ketinantiems paglostyti jūsų keturkojį bičiulį. Jeigu šuniukas mažos, miniatiūrinės veislės – geriau pasiūlykite pažaisti su šunimi praeiviams, kurie norėjo jį glostyti. Tam puikiai tinka šuniuko mėgiami žaislai, kamuoliukai su virvele ir kitos priemonės.

Kokį šunį mes auginame?

Priklausomai nuo to, kam jūs auginate šunį, priklauso ir jo draugiškumas visų žmonių atžvilgiu. Jeigu jis bus šeimos šuo, dalyvaus šunų parodose, keliaus su jumis ir jūsų šeima – tada pratinti prie žmonių tiesiog būtina. Visai kas kita, jeigu šuo auginamas darbui. Tarnybinio šuns tikrai nereikėtų leisti glostyti visiems, o medžioklinio šunio socializacija jo darbinėms savybėms didelės įtakos neturi.

Girti ar bausti?

Stenkitės ne tik pastebėti, bet ir pagirti šunį už teisingai atliktą veiksmą ar tinkamą elgesį. Šuo geriausiai reaguoja į žmogaus meilę ir žmogaus gerą žodį. Jei sugebėsite tinkamoj vietoj, tinkamą akimirką pagirti savo augintinį, rezultatas bus šimteriopai geresnis, nei nuobaudos. Į šeimininko agresiją šuo reaguos su nemalonumu, baime ir nepasitikėjimu. Stenkimės palaikyti gerą tarpusavio emociją, ir šuniui bus daug smagiau visko mokytis, jam bus aišku, ko jūs iš jo norite.

Kiek laiko turi vykti pažintis?

Priklausomai nuo šuniuko veislės, dydžio ar oro sąlygų pasivaikščiojimas gali tęstis nuo 15 minučių iki 2-3 valandų. Tai šuniui nepertraukiama pažintis: kiekviename žingsnyje jis susiduria su nauja aplinka ir naujais iššūkiais. Svarbu, kad šuo gerai jaustųsi, nepervargtų ir būtų gerai nusiteikęs.

Rekomendacijos parengtos vadovaujantis mūsų ilgamete patirtimi ir bendradarbiaujant su kinologe R. Dykinaite.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • PUIKIEJI MĖŠLAVABALIAI
  • Basendis
  • Nykštukinis begemotas!
  • Šuns apžiūra pas veterinarą
  • Šeškai ir katės yra jautrūs COVID-19
  • Vokiečių aviganis mieste
Dalintis FacebookDalintis su draugu

SM_1
SM_2
SM_3
SM_4
SM_5
SM_6
SM_7
SM_8
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html