Kaip saugoti pėdutes žiemą

Kaip saugoti pėdutes žiemą

Kaip žiemą apsaugoti mūsų keturkojų pėdutes, kur galimi pažeidimai mažai matomi, bet labai opūs. Augintinių pėdučių oda, veikiama šalčio, druskų bei smėlio gali būti lengvai pažeista. Tai ypač aktualu miesto gyventojams, nors daugelis jų sako, kad šuo nevaikšto barstomais automobilių keliais. Tačiau įžiemojus druskų yra visur ir jos ,,atkeliauja“ į mūsų kiemus tiek ant automobilio ratų, tiek ant mūsų batų.

Apsaugos būdai

Apsaugoti augintinio pėdutes nuo pažeidimų žiemą galima keliais būdais. Vienas jų dažniausiai rekomenduojamas – tai sutvarkyti ilgaplaukių gyvūnų letenų kailį. Veterinarijos gydytoja Ugnė Suslovienė pataria pėdutes švariai apkirpti, kad neliktų kailiuko tarp letenėlių pirštų, kur mėgsta kauptis sniegas, druskos ir smėlis. O grįžus iš lauko augintinio pėdutes visada švariai nuplauti ir išdžiovinti.

PĖDUČIŲ VAŠKAS

Kita galimybė - pėdutes galima apsaugoti naudojant komercines priemones, tai yra, įsigyjant pėdučių vašką. Specialūs vaškiniai tepalai padeda apsaugoti nuo druskų. Tepti patariama visas keturias pėdutes prieš pat išeinant į lauką.

BATUKAI

Ir dar vienas būdas – nupirkti batukus. Kai kurie augintojai nuo pat mažumės šuniukus pripratina avėti batus, kurie žiemą turėtų tarnauti kaip puikus barjeras. Tačiau ne visi šunims skirti batukai yra kokybiški. Todėl veterinarijos gydytoja Jovita Einorytė įspėja, kad kai kurie gali net pakenkti:

,,Nerekomenduočiau batukų, nes jie nėra gaminami taip, kaip žmonių batai. Dažniausiai būna pasiūti iš vandeniui laidaus audinio, tik su guminiu padeliu. Taip apautas augintinis gali lengvai sušlapti kojas. Ir drėgmė laikysis ilgiau. O tai blogiau, nei be batų. Be to, gyvūnui batukai yra šioks toks ir diskomfortas.“

KAD NEPRIŠALTŲ

Šaltukas yra pavojingas ir katėms, kurios mėgsta žiemą išeiti į lauką. O ten užšokusios ant įšalusių metalinių paviršių, katės pėdutės gali prilipti. Tikriausiai ne vienas prisimenate, kaip vaikystėje jums ar draugams prie metalinės tvoros rėmo ar turėklo prišalo liežuvis. Katėms ne tik skaudėtų, bet ir ilgam būtų pažeista pėdučių oda. Gydytoja veterinarė Jovita Einorytė sako, kad:

,,Kai pažeidžiama gyvūno pėdučių oda, yra didelė tikimybė, kad ten pateks bakterijos, kurios sukels infekciją. Neretai iš pirmo žvilgsnio atrodantys smulkūs pažeidimai gali baigtis ilgu gydymu, kai neapseinama be antibiotikų. Todėl žiemą gyvūnams rekomenduojamos profilaktinės priemonės.“

JEI PAŽEISTOS ŠALTUKO

Jei grįžus iš lauko pastebite, kad gyvūno pėdučių oda sutrūkinėjusi, jam skauda, bando laižytis, specialistai pataria jas patepti riebaliniu tepalu ar vazelinu. Idealiai tinka kokosų sviestas, kuris puikiai sušvelnina odą, turi antibakterinių savybių ir yra natūralus produktas, o tai reiškia, visiškai nekenksmingas, jei gyvūnas bandys nusilaižyti.

IR PABAIGAI

Eidami pasivaikščioti spaudžiant šaltukui, patepkite augintinių pėdutes specialiai tam skirtais tepalais, vedžiokite atokiau nuo šaligatvių ir važiuojamosios dalies, kur gali būti pabarstyta druskos. Per didesnius šalčius lauke per ilgai neužsibūkite. Pasivaikščiokite tiek, kiek būtina, ir kol malonu ne tik jums, bet ir jūsų gyvūnams.

PATIRTIMI DALIJASI

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielės Tikos šeimininkė Jurgita Malakauskienė sako jau žinanti, kaip atrodo pažeistos augintinio letenos, todėl jas prižiūri labai kruopščiai:

,,Pėdutes žiemą išskutame, tepame specialiu kremuku, o grįžę iš lauko nuplauname su ūkišku muilu arba specialiu muilu šuniukams. Tiesa, per didelius šalčius nelabai ir kremai padeda, pėdučių oda vis vien sutrūkinėja, todėl per labai didelius šalčius į lauką neiname.“

Berno zenenhundų Darvino ir Direktoriaus šeimininkė Jolanta Zacharič tvirtina, kad žiemą šunims pėdučių neskuta, tepalais tepa tik išskirtiniais atvejais, kai šios labai išsausėja, o labiausiai mėgsta apauti šunis batukais:

,,Stengiamės vaikščioti, kur mažiausiai pribarstyta visokiausios chemijos. Jeigu tai neišvengiama tai, avim specialius batukus. Jų dažniausiai užtenka tik vienam sezonui, gana greitai susidėvi. O grįžę iš lauko visada nuplauname augintiniams pėdutes.“

Šaltinis: laida Mūsų gyvūnai

Parengė: Jūratė Jadkonytė-Petraitienė

  • Afrikinis nykštukinis ežys
  • Aušra ir jos žirgai
  • Britų trumpaplaukė katė
  • Žaislinė erkė
  • Balerinos Kristinos Tarasevičiūtės katė
  • Medeina ir jos kačių karalystė
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html