Lygiaplaukiai retriveriai

Lygiaplaukiai retriveriai

Lygiaplaukiai retriveriai – energingi šunys, kurie mielai dalyvauja aktyvioje šeimininkų veikloje. Išsaugoję medžioklėje labai praverčiantį instinktą atnešti (angliškai „to retrieve“ – atnešti) grobį, daiktą, tokios veislės šunys kuo puikiausiai nešioja ir numestus kamuoliukus, pagalius.

Temperamentas

Lygiaplaukiai retriveriai tinka šeimoms su vaikais dėl puikaus temperamento ir prognozuojamo elgesio. Draugiškas, trokštantis veiklos šuo mėgsta žaisti, dūkti lauke, sportuoti su šeimininkais, tada namuose būna ramesnis. Jam būtina veikla lauke, ilgi pasivaikščiojimai. Lygiauplaukiai retriveriai – klusnūs šunys, žinoma, jeigu teisingai auginami nuo mažens. Bendravimas su žmogumi tokiam šuniui – būtinas, todėl tiems, kas norėtų keturkojį laikyti ne namuose, bet voljere – patartina rinktis kitą veislę.

Lygiaplaukiai retriveriaiKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Paskirtis

Veislė išveista Didžiojoje Britanijoje. Kadaise lygiaplaukiai retriveriai buvo nepakeičiami žmonių pagalbininkai medžioklėje, mat sugebėdavo ne tik atnešti iš vandens ten nukritusį pašautą paukštį, bet ir kantriai laukti iki šūvio. Lygiaplaukių retriverių augintoja ir veisėja Miglė Kaminskaitė tapo medžiotoja pamačiusi, kiek džiaugsmo tai teikia šuniui. Miglė tvirtina, kad ir šiandieniniai retriveriai išlaikę medžioklei būtinus instinktus, tad su savo kalyte ne tik skina laurus veislinių šunų parodose, bet ir daug laiko praleidžia medžiojant antis.

Puikūs plaukikai labai gerai išvystyta priekine krūtinės dalimi, lygiplaukiai retriveriai turi jėgų išvilkti iš vandens telkinio netgi tokį sunkų paukštį, kaip žąsį, kormoraną, ir netgi – šeimininko sumedžiotą bebrą.

Mažus šuniukus Miglė moko nuo mažens - su jais žaidžia įvairiais skirtingos faktūros daiktais, skirtingais kamuoliukais. Kartais naudoja kailį, kartais – anties sparną, tada, pasak M. Kaminskaitės, šuniukai įtvirtina instinktą nešti.

Veisėja Sigita Pileckytė-Norbutienė, viena pirmųjų atsivežusi lygiaplaukius retriverius į Lietuvą, sako, kad visi šios veislės šuniukai turi stiprius instinktus. „Visi gali dirbti, jeigu su jais dirbsi, - sako Sigita. – Svarbu instinktus skatinti nuo mažens.“ Veisėja tvirtina, kad bent jau kol kas Lietuvoje nėra ryškių vien darbinių arba vien parodinių veislės linijų – kiekvienas, net ir parodinis šuo gali dirbti, t.y. medžioti.

Veisėjos Zili Gotfrid iš Izraelio šunys dalyvauja terapinėje veikloje vaikų darželiuose ir senelių namuose. Pasak Z. Gotfrid, lygiaplaukiai retriveriai tam ypatingai tinka. Nors kai kurie veisėjai sako, kad tokios veislės šuo netinka vyresniems žmonėms, Z. Gotfrid tvirtina, jog tokie reitriveriai tinka ir jauniems, ir šeimoms su vaikais, ir vienišiems, ir pagyvenusiems žmonėms. Visiškai netinka asmenų ir turto apsaugai.

Aktivus poilsis

Lygiaplaukis retriveris geriausiai jausis su aktyviais šeimininkais, kurie mėgsta keliauti, mėgsta važiuoti dviračiu, bėgioti, kitaip sportuoti, nes tokiam šuniui galimybė judėti tiesiog būtina. Labai mėgstantis plaukioti šuo, žinoma, pasinaudos kiekviena pasitaikiusia proga, ir mielai nešios iš vandens pagaliuką daugybę kartų.

Taisykės namuose

Lygiaplaukis retriveris namuose bus ramus, jeigu suteiksite jam aktyvios veiklos lauke. Labai svarbu mažam šuniukui taisykles, kaip elgtis namuose, nustatyti iškart ir jų laikytis, nes tikėtina, šios veislės šuo mėgins plėsti ribas. Veisėjai pataria grįžus namo ne pulti daryti savo darbus, bet pirmiausia – pabendrauti su keturkoju draugu.

Nors lygiaplaukiai retriveriai – draugiški vaikams, vis dėlto vienų su mažais vaikais palikti nevertėtų – tokie šunys nemaži, ir gali jūsų atžalą netyčia pargriauti.

Išdaigos

Kaip ir daugelis šunų, kol auga lygiaplaukiai reriveriai gali prikrėsti nedidelių šunybių, pavyzdžiui, sugraužti kokį ne vietoje paliktą batą. Džiaugsmingai vizginama uodega puikiai nušluoja puodelius nuo kavos staliukų, tad netrukus šeimininkai išmoksta beveik idealios tvarkos namuose.

Šlapios automobilio sėdynės ir grindys – įprastas reginys po išvykos iki vandens telkinio. Kadangi tai medžiokliniai šunys – gali „paganyti“ kokią vištą, tad svečiuojantis kaimo vietovėje pravartu tokio šuns nepaleisti be priežiūros.

Priežiūra

Lygiaplaukių retriverių kailis, nors gražus ir žvilgantis – gan šiurkštus, nelinkęs veltis – tai puiki savybė medžiokliniam šuniui. Prieš parodą šios veislės keturkojų kailis šiek tiek pakerpamas, sutvarkomos ausys. Reguliariai šukuojant vieną-du kartus per savaitę kailio namuose bus ženkliai mažiau.

Tokiems šunims būtini ilgi, aktyvūs pasivaikščiojimai. Tingite bėgioti? Pamėtykite energingajam lygiaplaukiui retriveriui kamuoliuką ar pagaliuką – jis nešios be atvangos, ir suteiksite jam fizinio krūvio be didelių pastagų. Taip pat toks šuo jausis laimingas, galėdamas bendrauti su šeimininku.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Medžioklinių šunų bandymai
  • Varlė - varlių migracija
  • Šunų bėgimo varžybos
  • Kada Reksui reikia paltuko?
  • KŪDIKIS IR ŠUO – DRAUGAI?
  • Faktai apie šunis
Dalintis FacebookDalintis su draugu

LR_3
LR_4
LR_5
LR_7
LR_8
LR_9
LR_11
LR_12
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html