100 m šunų bėgimo varžybos

„Vaiguvos ruduo`2018“ – kieno šuo greičiausias?

Jau septintą kartą rengiamos varžybos kviečia spalio 6 d. susitikti Vaiguvoje (Kelmės r.). Pasak organizatoriaus Aivaro Norbuto, šiame renginyje ne rezultatai yra svarbiausi, svarbiausia - dalyvauti, maloniai praleisti laiką, pabendrauti. Šunų 100 metrų bėgimo varžybose „Vaiguvos ruduo`2018" gali dalyvauti visi šunys, nežiūrint jų veislės, kilmės, titulų ir išvaizdos. Visiškai nesvarbu, kokios formos galva ir ausys, tiesūs ar kreivi dantys, ar išvis jų nėra, vietoje "įstatyta" uodega ar visai beuodegis. Pirmą kartą tokios varžybos buvo suorganizuotos 2011 m. Dalyvavo 15 šunų su savo šeimininkais. Buvo išdalinti du medalių komplektai ir įteiktas pagrindinis prizas.

Šunys bėgo distanciją ypač entuziastingai, šeimininkai labai išradingai skatino savo augintinius. 2013 m. dalyvavo jau virš 30 šunų, 2014 – per 50, 2015 - 70, 2016 m. dalyvių skaičius perkopė šimtą – 106, ir varžybos tapo tarptautinėmis. 2018 m. organizatoriai tikisi dar gausesnio bėgikų būrio. Tiesa, jų negalės būti daugiau, nei 150, nes per ilgai užsitęstų varžybos. Organizatoriai ragina registruoti savo šunis atsakingai: jei abejojate, ar atvyksite, geriau palikite galimybę dalyvauti tiems, kas atvyks tikrai.

Spalio 6 dienotvarkė:

 • 10:00 Dalyvių registracijos pradžia.
 • 11:50 Varžybų atidarymas
 • 12:00 Varžybų pradžia. Varžybos tęsis iki kol prabėgs visi dalyviai. Numatoma pabaiga apie 15:00
 • 15:00 Bulvienės, košės valgymas, įspūdžių dalijimasis, malonūs pašnekesiai, augintinių ir šeimininkų bendravimas.
 • 15:45 Apdovanojimai, varžybų uždarymas

2018 m. naujiena – dalyviai bus skirstomi į profesionalus ir mėgėjus. Profesionalai - tai visi kurtų veislės šunys (X FCI grupė). Mėgėjai - likusieji. Po tris pirmas vietas bus apdovanojama kalių ir patinų klasėse ir profesionalų, ir mėgėjų grupėse. Jeigu mėgėjas (ne kurtų veislės šuo) aplenks profesionalą (kurtą), jis bus apdovanojamas, kaip profesionalas. Profesionalai į mėgėjų apdovanojimus pretenduoti negalės.

Specialiu organizatoriaus simpatijų prizu bus apdovanotas labiausiai organizatoriui patikęs sportininkas.

Specialiu prizu bus apdovanojamas mažiausias varžybų dalyvis.

Visi dalyviai bus apdovanoti atminimo medaliais, o absoliutus čempionas (-ė), kaip kasmet, bus apdovanotas specialiu pereinamu prizu – Gintariniu Credo, įsteigtu pirmam „Vaiguvos rudens“ čempionui atminti, kurį į varžybas atveš MM (Mažytė Mergytė), 2016 ir 2017 metų bėgimo čempionė. 2014 m. absoliutus čempionas buvo Toris, 2015 m. - Vega.

DĖMESIO! Varžybose negalės dalyvauti šuniukai, jaunesni, nei 4 mėn. Į apdovanojimus negalės pretenduoti šunys, kirtę finišo liniją ne pagal taisykles (nešti, bėgę pririšti, išbėgę už trasos ribų).

Visi sportininkai PRIVALĖS būti skiepyti nuo pasiutligės.

Taisyklės:

 • Šuo, davus startą, turi kuo greičiau, nenukrypdamas nuo pažymėtos 6 m pločio trasos kirsti 6 m. pločio finišo liniją. Kaip tai pasiekti - šuns šeimininkų rūpestis ir išradingumas. Šeimininkai gali masinti šunį maistu, jo mėgiamu žaislu, bėgti kartu, ar kitais būdais.
 • Šuo privalo bėgti nepririštas.
 • Varžybų zonoje gali būti tik startuojantis šuo. Kiti šunys privalo būti jiems paskirtoje teritorijoje ir negali trukdyti. Žiūrovams nebus leidžiama prieiti prie trasos arčiau, nei 3m.
 • Bėgimo laikas fiksuojamas specialia filmavimo įranga, naudojama žmonių bėgimo varžybose, kitaip tariant, fotofinišas.
 • Dalyviai varžysis dviejuose grupėse, profesionalų (10FCI grupė, t.y. kurtai) ir mėgėjų (visi kiti). Ir dviejose kategorijose, kalių ir patinų. Jeigu kurios nors kategorijos dalyvių skaičius nesieks dešimties, tos kategorijos dalyviai bus prijungti prie savo grupės kitos kategorijos. Originaliomis taurėmis bus apdovanotos pirmos trys vietos kiekvienos grupės kiekvienoje kategorijoje, specialiu prizu bus apdovanojamas didžiausią organizatoriaus simpatiją pelnęs bėgikas, o absoliutus „Vaiguvos ruduo 2018" nugalėtojas bus apdovanotas pereinamu prizu Gintariniu Credo, kuriuo jis galės džiaugtis iki „Vaiguvos rudens 2019“
 • Varžybų dalyvių skaičius negali viršyti 150 dalyvių.

Varžybų data - 2018.10.06. Bet jeigu spalio 6 d. bus prognozuojamas gausus lietus, o 7 d. bus giedra, varžybų data gali būti perkelta iš šeštadienio į sekmadienį. Jei abiejų dienų prognozė bus panaši, data keičiama nebus.

Dalyvavimas varžybose nemokamas, bet norintys galės paremti renginį. Dalyvių šeimininkai ir žiūrovai bus vaišinami ant laužo virta sriuba, koše ir arbata.

Renginio informacinis rėmėjas TV laida ,,Mūsų gyvūnai“.

Varžybos vyko buvusiame Vaiguvos aerodrome. GPS koordinatės :
419431, 6172920 (LKS)
55.684279, 22.718807 (WGS)
55° 41' 3.41", 22° 43' 7.71" (WGS)

Šaltinis: musugyvunai.lt info

 • Savannah veislės katė
 • Murzini ir laimingi
 • Populiariausias stebėtas paukštis Lietuvoje – didžioji zylė
 • Kaip išgelbėti paukščius
 • Olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė
 • Katė
Dalintis FacebookDalintis su draugu

VOK_1
VOK_2
VOK_3
VOK_4
VOK_5
VOK_6
VOK_7
VOK_8

Nuotraukos: Organizatorių

Rašykite:

 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html