Havanos bišonų veislės šuniukai

Havanos bišonai arba šilkiniai šunys

Havanos bišonai – nedideli, judrūs ir draugiški šuniukai, labai tinkami laikyti miesto bute. Tai sena bišonų šeimos veislė. Jų protėviai – Tenerifės šunys – atplaukė į Kubą iš Ispanijos, drauge su ūkininkais ir bajorais XVI amžiaus pradžioje. Kuboje veislė išsivystė į Havanos bišonus mažai tepakitusi.

Netrukus Havanos šuniukai tapo mylimais šeimos augintiniais. XVIII a. europiečiai, poilsiavę Kuboje, atrado puikius šunis, ir tokie nedideli keturkojai greitai tapo ispanų, prancūzų ir britų aukštuomenės mados dalimi.

Castro revoliucijos metu kubiečiai, kurie bėgo į Jungtines Valstijas, su savimi pasiėmė ir vienuolika Havanos šunų, kurie ir tapo šiandien žinomos Havanos bišonų veislės pamatu. Havanoje tai nacionalinė veislė. Dabar tokie šunys labai populiarūs ir Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Havanos bišonus augino karalienė Viktorija, karalienė Anna, tokį šunį turėjo rašytojas Čarlzas Dikensas.

Sveikata

Tai gana sveika veislė, bet vis dėlto jos atstovams yra privalomi akių ir kelio girnelių ligų tyrimai, siekiant išvengti genetiškai perduodamų ligų. Havanos bišonai vidutiniškai gyvena apie 10-15 metų.

Šuo kompanjonas

Havanos bišonai – tai šuneliai kompanjonai, puikiai tinkantys tiems, kam patinka bendraujantys šunys. Viena būdingiausių veislės savybių – stiprus poreikis bendrauti su žmogumi, ir būti jo dėmesio centre. Juos labai malonu glostyti, glamonėti, nes jų kailis švelnus, malonus ir jiems tai patinka.

Sumanūs šunys

Jei auklėsite ir mokysite Havanos bišonus nuo mažens, tai užaugęs jie rūpesčių neturėtų kelti. Havanos bišonai yra sumanūs, ir greitai supranta, ko iš jų nori šeimininkas. Tai protingi šunys. Su tokiais šuniukais smagu ir lengva keliauti – jie nedideli, mėgsta būti su šeimininku, draugiškai nusiteikę kitų žmonių ar gyvūnų atžvilgiu.

Priežiūra

Havanos bišonų kailis ir poplaukis – šilkiniai. Šukuoti tokius šunis būtina kelis kartus per savaitę, jeigu norite, kad namuose nebūtų jų kailio plaukų. Galima juos kirpti, bet veisėjai pataria to nedaryti, leisti kailiui augti natūraliai. Ruošiant tokius šunis parodai, reiks pasistengti, kad parodoje atrodytų nepriekaištingai. Havanos bišonai – tai ilgaplaukiai šunys. Po pasivaikščiojimu blogu oru, teks juos maudyti, pašukuoti grįžus iš miško.

Spalva

Havanos bišonai gali būti kuo įvairiausių spalvų: rudi, balti, geltoni, sidabriniai, melsvų atspalvių, dviejų ir net trijų spalvų.

Kam rekomenduojama?

Šiuos šunis gali auginti tie, kas turi pakankamai laisvo laiko ir nori jį praleisti Havanos bišonų draugijoje.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Kaip išgelbėti paukščius
  • OVIDIJAUS VYŠNIAUSKO VANDENS KARALYSTĖS PASAKOS
  •  Gyvūnų gerovės centras
Dalintis FacebookDalintis su draugu

HB_1
HB_3
HB_5
HB_6
HB_7
HB_8
HB_9
HB_10
HB_11
HB_12
HB_13
HB_15
HB_16
HB_17
HB_18
HB_19
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html