Kai kurie produktai – mirtinai pavojingi papūgom

Kai kurie produktai – mirtinai pavojingi papūgoms

Papūgų augintojams būtina žinoti, kad kai kurie žmonių naudojami maisto produktai namuose laikomoms papūgoms gali būti mirtinai pavojingi. Vienas tokių – avokadas.

Nelaisvėje laikomoms papūgoms taip pat nerekomenduojama duoti vyšnių, slyvų, mangų su kauliukais. Nors be kauliukų – puikiai tinka. „Papūgos gamtoje yra ne sėklų platintojos. Jos sunaikina viską, net ir branduolį. Jeigu kiti paukščiai perneša ir su išmatomis, ir išplatina sėklas, tai papūgos sunaikina viską“, – portalui musugyvunai.lt pasakoja Lietuvos zoologijos sodo vyresnioji specialistė Rasa Mikuličienė. Pasak ekspertės, minėtų uogų ir vaisių kauliukai turi nuodingų medžiagų. Gamtoje papūgos turi priešnuodį – lesa tam tikrą molį, į kurio sudėtį įeina kaolinas, neutralizuojantis kenksmingas medžiagas. Gamta apsaugo augalus – padovanoja jiems nuodingų alkaloidų ir kitų karčiųjų medžiagų, kurios yra nuodingos, bet papūgos būtent šitas medžiagas neutralizuoja lesdamos tą molį. Nelaisvėje tokio priešnuodžio jiems nepateiksime. Tiesiog būtina pasirūpinti, kad kauliukų negautų. Tačiau, jeigu tai yra cukinija, patisonas, melionas su sėklytėmis, puikiausiai galite duoti tas sėklas lukštenti, jos tą labai mielai daro, tai yra tikrai nepavojinga.

Papūgoms negalima duoti ir duonos. Ypač – juodos, nuo jos gali prasidėti gūžio uždegimas. Juodoje duonoje yra raugo, daug druskos, ir tai papūgoms yra visiškai nenaudinga. Batonas – menkavertis pašaras, nuo jo plunsnuotas draugas nežus, bet savo papūgėlėms ir papūgoms geriau patiekti maistingo, tinkančio lesalo. Tokie produktai, kaip česnakas, žalia bulvė, prieskoninės žolės – petražolė, krapas, kalendra, bazilikas – taip pat yra nerekomenduojami papūgų racione, nes gali būti pavojingi.

Žmonėms vertėtų prisiminti, kad nepatariama lesinti papūgų nuo savo stalo. „Mes pas papūgas į indelius turbūt nelendam, kai jos lesa, tai lygiai taip pat ir jos neturėtų ateiti prie mūsų lėkštės, – sako ekspertė Rasa. – Ypatingai pavojingas yra šokoladas, kava, bulvių traškučiai sūdyti, kurie turi labai daug druskos, sūdytos, kepintos saulėgrąžos ar riešutai – šitų produktų reikėtų labai vengti papūgų racione. Jeigu paukštis ir nesusirgs iš karto, ir žmogus džiaugiasi, kad kartu su juo lesa, tai čia nėra, kuo didžiuotis, nes iš tikrųjų ateis laikas, tai bus sveikatos problemų, tiesiog augintinis pradės sirgti, o gali ir iškeliauti į papūgų rojų.“

Šie patarimai tinka dažniausiai namuose laikomoms papūgoms: banguotosioms papūgėlėms, agaporniams, žolinėms papūgėlėms, vidutinėms papūgoms – žako, amazonėms, koreloms, didžiosioms papūgoms – kakadu, aroms, ir kitoms.

Šaltinis: musugyvunai.lt

  • Katės
  • Šeškai ir katės yra jautrūs COVID-19
  • Liūtas
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Papūgos_1
Papūgos_2
Papūgos_3
Papūgos_4
Papūgos_5
Papūgos_6
Papūgos_7
Papūgos_8
Papūgos_9
Papūgos_10
Papūgos_11
Papūgos_12

Rasos Eilunavičienės nuotr.

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html