Naminis šeškas

Komodos stalčiuje – išradingi išdykėliai

Jau senovės romėnai šeškus naudojo medžioklėje. Šeškų padedamos ir moterys medžiojo triušius. Egzistavo netgi specialus medžioklės terminas – „šeškauti“. VI amžiuje prieš mūsų erą cezaris Augustas atvežė šeškų į Baliaro salas, siekdamas sumažinti triušių populiaciją.

Istorija

Į Naujajį pasaulį šeškai buvo atvežti tik septynioliktame amžiuje. 1877 metais Naujosios Zelandijos fermeriai pareikalvo įvežti į šalį šeškus masiškai plintantiems triušiams medžioti. Iki tol šeškų ten irgi nebuvo. Nuo 1860 iki pat Antrojo pasaulinio karo pradžios Amerikos vakarinėje dalyje šeškai buvo naudojami kaip grūdų saugyklų apsaugininkai. 2009 metais Suomijoje, kur šeškų medžioklė iki tol nebuvo žinoma ir populiari, šeškai pasitelkti kaip saugesnis ir ekologiškesnis būdas triušių populiacijai suvaldyti. Iki 1980 metų JAV šeškai, kaip namų augintiniai, buvo retas reiškinys, tačiau jau 1996 metais buvo užregistruota 800 000 naminių šeškų.

Kada įsigyti?

Geriausiai šešką įsigyti 3-4 mėnesių amžiaus, tuomet jie jau būna atpratę nuo mamos. Dviejų mėnesių amžiaus skiepijami nuo šunų maro, trijų mėnesių amžiaus skiepijami nuo šunų maro, ir taip pat pridedama vakcina nuo pasiutligės. Vėliau šeškai skiepijami kasmet. Šeškus būtina saugoti nuo erkių ir ypač – nuo blusų, kurios taip pat platina ligas.

Šeškai turbūt patys žingeidžiausi pasaulio gyvūnai - visur jiems reikia įlįsti, viską pažinti, paragauti. Vienas dažniausių naminių šeškų susirigimų susijęs su noru tyrinėti aplinką, paragaujant dažnai netinkamų daiktų. Dažniausia liga – tai žarnyno svetimkūniai, kuomet per savo smalsumą prisiryja įvairių daiktų, kita liga – limfoma, antinksčių navikai, širdies ligos, įvairios traumos ir insulinoma. Taip pat patelėms dažnai pasitaikanti liga – aplastinė anemija.

Kvapas

Daugelis gyvūnų mylėtojų vengia šeškų dėl jų skleidžiamo kvapo. Tai sušvelninti iš dalies padeda cheminė ar chirurginė kastracija, tuomet sumažėja riebalinių liaukų skleidžiamas intensyvus sekretas, sumažėja lytinių hormonų skleidžiamas kvapas, taip pat svarbu teisingai prižiūrėti gyvūną – nuolat keisti kraiką, patiesaliukus, valyti narvelį.

Per dažnai maudyti šeškų negalima – tai kenkia odai, be to gausite príešingą efektą – dažniau maudant specifinis kvapas bus intensyvesnis, mat šeškui išsiskirs daugiau riebalų apsauginei odos funkcijai atstatyti.

Priežiūra

Prižiūrėti šešką gana lengva, reikia tik nepamiršti kas 2-3 savaites nukarpyti nagus, išvalyti ausis. Kirpimas, galima sakyti, yra labai lengvas ir paprastas procesas.

Sveiki, gerai prižiūrimi šeškai gyvena vidutiniškai aštuonerius metus. Smalsūs, judrūs padarėliai, nepailstantys tyrinėtojai.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Šuo vardu Čyva
  • Britų trumpaplaukė katė
  • Juodosios vikrialazdės – tarsi maži velniukai
  • Latviškos penkių eurų moneta
  • Monika Marija ir jos Haru
  • Koronavirusas ir naminiai gyvūnai
Dalintis FacebookDalintis su draugu

NS_1
NS_2
NS_3
NS_4
NS_5
NS_6
NS_7
NS_8
NS_9
NS_10
NS_11
NS_12
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html