Amūro tigras

Stipriausios ir didžiausios katės žemėje

Amūro tigrai – tai didžiausios katės Žemėje. Jie net šimtu kilogramų sunkesni už Sumatros, Indijos tigrus. Tokių tigrų tėvynė yra Tolimieji Rytai. Į Lietuvos Zoologijos sodą pirmą kartą atvežti 1967 metais. Tai gyvūnai vienišiai. Patinas užima maždaug tūkstančio kilometrų teritoriją, pasižymi ją ir niekam nevalia ten įžengti.

Šis gyvūnas ne tik itin stiprus, bet ir greitas. Medžiodamas į šoną jis gali šokti penkis, o į aukštį net šešis metrus. Jo regėjimas penkis kartus geresnis, nei žmogaus. Tigras skiria spalvas.

Trumpaamžiai

Gaila, bet tigrai negyvena ilgai. Literatūroje rašoma įvairiai, bet Lietuvos zoologijos sodo statistika rodo, kad tokie plėšrūnai vidutiniškai gyvena 16-20 metų. Pavyzdžiu gali būti dabar zoologijos sode gyvenantis senolis Mirgis. Jam 17 metų. Kaip tigrui – tai labai daug, palyginus su žmogaus gyvenimo ciklu –galima prilyginti 80.

Ėdrūnai

Tigrai yra ėdrūs. Lietuvos zoologijos sode tigras per dieną suėda 8 kilogramus mėsos. Čia gyvena trys tigrai, taigi, per dieną reikia 24 kilogramų mėsos. Ji pagardinama kiaušiniu, varške. Tam, kad gautų kalcio, šios „katytės“ gauna ir pieno, ir įvairių ėdalo papildų.

Laisvėje

Šiai gyvūnų rūšiai gresia išnykimas. Jie įtraukti į Tarptautinę Raudonąją knygą. Labai geras tigro kailis vilioja brakonierius: toks žvėris be vargo išgyvena didžiausius šalčius, gali ištverti net 45 laipsnių šaltį. Taip pat tigrams nykti „padėjo“ ir pripažinta netradicinė medicina. Kai kurie žmonės mano, kad visi tigro organai gydo. Liūdna, bet laisvėje šiandien priskaičiuojama tik apie tris šimtus amūrinių tigrų.

Nelaisvėje

Zoologijos sodai prisideda šios rūšies išsaugojimo. Kartais, jeigu voljere jums pasiseks pamatyti du tokius gyvūnus, žinokite, jog tai toks metas, kada amūriniai tigrai poruojasi. Zoologijos sode nėra sezoniškumo. Šią didžiųjų kačių rūšį sėkmingai pavyksta išveisti ir nelaisvėje. Per visą Lietuvos zoologijos sodo istoriją ten gimė 119 tigriukų. Dabar jie išvykę į įvairius pasaulio zoologijos sodus. O mūsų šalies zoologijos sodo darbuotojai vėl tikisi sulaukti tigriukų.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Aušra ir jos žirgai
  • Populiariausias stebėtas paukštis Lietuvoje – didžioji zylė
  • Afrikinis nykštukinis ežys
  • Šuns apžiūra pas veterinarą
  • Koronavirusas ir naminiai gyvūnai
  • Kodėl Žvėryne tiek gatvių gyvūnų pavadinimais?
Dalintis FacebookDalintis su draugu

AT_1
AM_2
AM_3
AM_4
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html