Monika Marija ir jos Haru

Monika Marija ir jos Haru

Vilniaus Vingio parke galite sutikti atlikėją Moniką Mariją, pasivaikščioti išvedusią gan neįprastą miesto parkuose gyvūną – šešką.

„Man labai patiko tų gyvūnų charakteris, jų elgesys, tai, kad jie labai judrūs, kad labai draugiški, kad moka visokių triukų, gudrybių, ir prišnekinau tėvus nupirkt man pirmą šeškiuką. Labai labai džiaugiuos, kad priėmiau tą sprendimą, ir iš tikrųjų neįsivaizduoju savęs su jokiu kitu gyvūnu, nes man atrodo, kad man šeškas yra visiškai tobulas“, - pasakoja atlikėja Monika Marija.

Pasak Haru šeimininkės, šeškui būdingos geriausios šunų ir kačių savybės:

„Kaip su šunim galima eiti į lauką, bet nebūtina, jis puikiai naudojasi kraiko dėžute; galima visur su juo keliaut, pasiimt į boksą, ir tiesiog į kelionę vežtis kartu, arba į koncertą man šiuo atveju, ir, kaip katinai, jie ramūs, miega apie 20 valandų per dieną. Valgo viską – tiek vištieną, tiek kiaušinius, tiek sausą maistą, tai tikrai didelis pasirinkimas. Be to – jie tokie mažyčiai, meilučiai, meškiukai, tai kiekvienas gi norim turėt meškiuką tokį namie.“
Monika_Marija_laiko_šešką

Monikos Marijos šeškas – labai draugiškas. Kai šeimininkė žiūri filmą, gyvūnėlis mėgsta susirangyti šalia ar palįsti po antklode.

„Tikrai labai faina tokį minkštutį gyvūną turėt namie, kažkaip pasiilgstu jo išvažiavusi“, - prisipažįsta Monika.

Haru keliauja drauge su šeimininke į koncertus. Kol ji dainuoja scenoje, kantriai laukia jos užkulisiuose. Kadangi šis šeškas (kitaip, nei buvusi augintinė) yra labai draugiškas visiems žmonėms, Monika Marija žino, kad kolegos, bičiuliai šešku pasirūpins – jis kuo puikiausiai jaučiasi imamas ant rankų.

Šeškas

Namuose Haru krečia išdaigas - labai mėgsta kapstytis gėlių vazonuose, tad teko juos paslėpti. Šeškas labai mėgsta atidarinėti kambarių duris, ypač – slankiojančiąsias; „skaito“ knygas:

„Būna, kartais grįžtu – žiūriu, visos knygos iš lentynos išverstos. Dantukais jisai nieko, ačiū, Dievui, netvarko, nei laidų, nei knygų, bet mėgsta mano makijažus, blakstienas apžiūri“, - šypsodamasi pasakoja atlaidi šeimininkė.
Monika_Marija_ir_šeškas filmuojasi

Vardą šeškui Monika Marija išrinko pasidomėjusi patikusio vardo – Haru – reikšme. Pasak atlikėjos, kiekvienam gyvūnui vardas turi būti parenkamas bent šiek tiek atsižvelgiantį to gyvūno sielą, būdą, savybes. Japoniškai „haru“, esą, reiškia giedrą, mėlyną dangų, o šeškiuko ne tik būdas linksmas, bet ir akys mėlynos, kas gan reta naminių šeškų pasaulyje.

Šeškas laižo paštetą

Savo gyvūną Monika Marija atsivežė iš Rygos (Latvija) veislyno. Merginai patiko, kad ten šeškiukais labai rūpinamasi, jie socializuojami, prie įvairios aplinkos mokomi, pratinami nuo mažens. Atlikėja susižavėjo ir veisėjos atsakomybe – moteris pataria kuo įvairiausiais šeškų auginimo ir sveikatos klausimais. Rūpestingoji Monika reguliariai veža Haru parodyti veterinarijos gydytojui. Prižiūri gyvūną ir pati: tinkamai šeria, šukuoja, karpo nagučius.

Monika Marija sūpuoja šešką

Mylėti gyvūnus Monika Marija sako išmokusi vaikystėje:

„„Mūsų gyvūnai“ laidą tai aš nuo mažens žiūrėdavau, ir kažkaip keista dabar pačiai čia būti, pačiai bendrauti, ta tema apie gyvūnus, nes man atrodo, kad tai, kad aš žiūrėdavau visas tas laidas, iš tiesų padarė didžiulę įtaką man vaikystėj, ir pati pradėjau būtent dėl tų laidų mylėt gyvūnus, ir pamačiau, kiek daug tų skirtingų gyvūnų yra. Gal ir dabar kas nors pamatys šešką, ir norės tokio gyvūno.“
Monika Marija bendrauja su šešku

Monika Marija taip pat perspėja, kad prieš įsigyjant gyvūną būtina apie jį sužinoti kuo daugiau. Ir, šypsodamasi atsisveikinus, drauge su Haru iš Vingio parko pasuka namų link.

Monika Marija vedžioja šešką

Šaltinis: laida Mūsų gyvūnai

Nuotraukos: R. Eilunavičienės

Daugiau nuotraukų
  • Invaziniai šliužai
  • Tarptautinė veislinių gyvūnų paroda 2019
  • Balandis
  • Faktai apie šunis
  • Lietuvių skalikų skulptūra
  • Kaip saugoti pėdutes žiemą
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Monika_Marija_1
Monika_Marija_2
Monika_Marija_3
Monika_Marija_4
Monika_Marija_5
Monika_Marija_6
Monika_Marija_7
Monika_Marija_8
Monika_Marija_9
Monika_Marija_10
Monika_Marija_11
Monika_Marija_12
Monika_Marija_13
Monika_Marija_14

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html