Apie kates

Apie kates...

Liono Universiteto profesorius Žanas Mari Ležas jau prieš ketvirtį amžiaus konstatavo, kad pasaulyje yra 400 milijonų kačių.

Kiek šiandien iš viso pasaulyje gyvena kačių, nustatyti sunku, nes nemaža jų dalis gyvena pusiau laukinį beglobių gyvenimą. Tačiau namie laikomų kačių skaičius apytikriai žinomas. Teigiama, jog pasaulyje gyvena apie 500 milijonų naminių kačių.

Pažymėta, kad nė vienas Peru, Gabono ar Gajanos gyventojas šių gyvūnų namuose nelaiko. Austrijoje kas trečiame namų ūkyje galima rasti bent po vieną katę, rašoma, kad dešimčiai gyventojų Australijoje statiškai tenka devynios katės. JAV 1990 metais gyveno 35 milijonai, 2015 - jau 70 milijonų kačių. Tarp Azijos kontinento šalių viena iš lyderių yra Indonezija, šios šalies gyventojai turi maždaug 30 milijonų kačių.

Viduramžių inkvizicijos laikais, – jei iš namų dingdavo šuo ar katė, namų šeimininkas galėjo būti apkaltintas raganavimu. Senovės Egipte, iš jos buvo laikomos šventais gyvūnais. Kai namuose mirdavo katė, jos šeimininkas privalėdavo nusiskusti antakius. Tai buvo gedulo ženklas.

Lietuvoje pirmosios žinios apie kates ir jų archeologinius radinius patvirtintos tik nuo 1390 metų (Kernavėje). Netiesiogiai, tačiau dažiausiai su kate asociacijas kitakalbiams sukelia paprastas lietuviškas žodis „viskas“. Vokiečiai, amerikiečiai, australai, rusai - nejučia krūpteli, išgirdę mūsų "VISKAS". Na, jeigu kačių - pusė milijardo, tai bent pusė jų šeimininkų tikriausiai girdėjo tokį populiarų, gal net populiariausią lietuvišką žodį.

Apie juodos katės prietarą – visi viską žino, o štai jeigu katė nusičiaudo, pasakyk "į sveikatą", tada, esą, niekuomet neskaudės dantų. Einant sutikti trispalvę (balta-juoda-gelsva) katę - geras ženklas. Būtent tokias, "laimingas", kates jūreiviai imdavo su savimi į laivus. Na, o jos, nors ir vaikšto vienos kur nori, ir miega po aštuoniolika valandų per parą, su mumis gyvena kartu jau devyni su puse tūkstančiai metų.

Šaltinis: musugyvunai.lt

  • Kaip padėti katei nugalėti stresą, kilusį dėl naujos aplinkos?
  • Vokiečių  aviganiai
  • Kupranugaris
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html