Kupranugaris

Lietuvos Zoologijos sode – ilgai lauktas jauniklis

Zoologijos sode gimė ilgai lauktas kupranugarės jauniklis. Kupranugario jauniklį atvedusi patelė vardu Gražuolė į Kaune esantį zoologijos sodą atvyko dar 2014 metų rudenį. Ši patelė atvyko bendru Čekijos Mierlo bei Lietuvos zoologijos sodų sutarimu, kaip pora Kaune gyvenančiam patinui vardu Feniksas. Dvikupriai Kupranugariai, gyvenantys zoologijos sode – sparčiai nykstanti ir saugoma gyvūnų rūšis pasaulyje, tad šis kupranugario jauniklis yra labai vertinamas.

Tai pirmasis po daugelio metų zoologijos sode Kaune gimęs jauniklis, kuris gimė be jokių komplikacijų. Jauniklį lankytojai galės pamatyti jau balandžio 30 dieną, zoologijos sode vyksiančioje sezono atidarymo šventėje. Gimusią kupranugarę apsilankiusieji sode galės ne tik pamatyti, bet ir pakrikštyti - šventės metu kupranugarės mažylei bus renkamas vardas.

Pernai pavasarį zoologijos sode taip pat gimė kupranugarė vardu Mūza. Ši jauniklė gimė sveika, tačiau savarankiškai nežindė, todėl zoologijos sodo darbuotojams teko dieną ir naktį kas dvi valandas ją maitinti specialiais mišiniais, kol ji paaugo ir tapo savarankiškesnė. Jauniklę pagundė kita zoologijos sode gyvenanti patelė Maša. Dauguma Mašos jauniklių tapo tikru iššūkiu darbuotojams. O štai balandžio 4 dieną po 13 mėnesių kupranugariams būdingo nėštumo pasaulį išvydo Gražuolės atvesta kupranugarė, kuri daug savarankiškesnė už Mašos jauniklius. Gražuolei šis jauniklis buvo pirmas. Ši dvikuprė kupranugarė į Lietuvą atvyko būdama beveik dviejų metų, o subręstą tokie gyvūnai 3 – 4 metų amžiaus.

Kupranugaris ir laidos autorė ir vedėjaLaidos "Mūsų gyvūnai" nuotr.

Dabar Lietuvos Zoologijos sode gyvena net penki kupranugariai: dvi jauniklės patelės ir patinas Feniksas bei suaugusios patelės Maša ir Gražuolė. Nors šie gyvūnai priskiriami porakanopių būriui, tačiau žengdami žingsnį į žemę remiasi ne kanopomis, bet padų pagalvėlėmis. Kupranugarių prisitaikymas klimato pokyčiams išties stebina. Keliaujant smėlynais dykumų klimatas ne visada būna malonus, dažnai pasitaiko smėlio audros, staigūs temperatūrų pokyčiai. Dvikupriai kupranugariai prisitaikę ganėtinai ilgai ištverti be vandens ir maisto, nes kuprose susikaupusios riebalų atsargos yra sunkiuoju periodu panaudojamos organizmo funkcijoms palaikyti, todėl jie atlaiko sunkesnius išbandymus už daugelį porakanopių žinduolių.

Kupranugariai kartais vadinami dykumų laivais, nes sveriantys 450-690 kg., kupranugariai judėdami primena laivą, tik ne jūroje, bet ir sausumoje. Šių gyvūnų laukinė forma yra įtraukta į Tarptautinę raudonąją knygą ir artėja link išnykimo ribos. Tad baigiantis pavasariui nepamirškite aplankyti gausios kupranugarių šeimos. Ši kupranugarė buvo lauktas jauniklis, tačiau gimė šiek tiek anksčiau, todėl darbuotojams teko trumpam uždengti voljerą, kad gyvūnas turėtų ramią erdvę, tačiau mažylei paaugus lankytojai kviečiami atvykti ir patys pamatyti gimusią kupranugarę.

Zoologijos sodas Kaune balandžio 30 dieną jau 77-ąjį kartą pradeda vasaros sezoną. Lietuvos zoologijos sodas šiemet savo lankytojams siūlys įvairias dovanas, kasdien vykstančius nuotaikingus užsiėmimus su gyvūnais bei nuolat vykstančius renginius, skirtus visai šeimai. Sezono atidarymo proga, zoologijos sodas savo lankytojus kvies renginyje apsilankyti už specialią kainą – balandžio 30 dieną bilietas į zoologijos sodą visiems kainuos tik tris eurus.

Šaltiniai: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas
Lietuvos zoologijos sodo informacija.

  • Balandis
  • Selkirk rex – katės „avies“ kailiuku
  • “BUBASTĖS“ parodoje – retų kačių vada
  • Kiras
  •  Gyvūnų gerovės centras
  • Monika Marija ir jos Haru
Dalintis FacebookDalintis su draugu

K_1
K_2
K_3
K_4
Kadriai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html