Jūrų kiaulytės vasara

Valgiaraštis jūrų kiaulytei

Jūrų kiaulytės, regis, apetitu nesiskundžia, nuolat kramto arba uostinėja. Ar norite jas palepinti skanėstais? Agurkų tortu, puoštu žemuoge, burokų lapų ir špinatų suktinukais, cukinijų žiedais, vėrinukais su krapais... Visa tai tinka žaviesiems graužikams. Veterinarijos gydytoja, egzotinių gyvūnų specialistė Ingrida Aleksejeva pataria, kuo šerti ir ko geriau jūrų kiaulytėms neduoti.

Vegetarams tinkamiausia žolė

Jūros kiaulytės yra vegetarės. Jų valgiaraštyje turi dominuoti žolė arba šienas. Šių egzotinių gyvūnų virškinimo sistema nepritaikyta duonai, mėsai ar saldumynams. Gyvūnas mėgsta nuolat kramtyti, todėl jo šėrimu reikia pasirūpinti kelis kartus per dieną. Labai tinkamas yra sausas, specialiai paruoštas pašaras. Per dieną suaugusiai jūrų kiaulytei reikia duoti keletą valgomųjų šaukštų arba iki ketvirtadalio puodelio. Šiltuoju metų sezonu graužiko mitybą galima paįvairinti žoliniais augalais iš savo kiemo, tik juos reikia rinkti atsakingai. Skindami dobiliukus ar kiaulpienių lapus, atkreipkite dėmesį, kad tarp jų neįsimaišytų nuodingų augalų, nes kiauliukai gali apsinuodyti. Čia - kaip su grybais - jei nepažįstate, verčiau išmeskite.

Naminių agurkų lupti nereikia

Norint palepinti augintinius, galima duoti uogų – braškę ar žemuogę, pasiūlyti obuolio ar arbūzo griežinėlį. Jūrų kiaulytės labai mėgsta morkas, įvairius grūdus. Taip pat niekada neatsisakys gaivaus ir vasara kvepiančio agurkėlio. Jei jis iš savo daržo, galima duoti visą. Žievės, kaip morkos, nulupti nereikia. Agurko žievė yra plona ir tinkama mitybos dalis. Tačiau žiemą parduotuvėje esančios daržovės gali būti apdorotos chemikalais, kuriais kiaulytė gali apsinuodyti. Dėl to pirktines daržoves rekomenduojama gerai nuplauti arba nulupti odelę.

Vitamino C reikės papildomai

Jūrų kiaulyčių organizmas pats negali pasigaminti vitamino C. Todėl jo duodama papildomai. Rekomenduojamas lengvai dozuojamas skystas vitaminas, kurio kasdien po 5 lašus reikėtų užlašinti ant maisto. Visi žinome, kad vitaminas C nesikaupia organizme, todėl drąsiai duokite ir įvairių žolių, daržovių bei vaisių, kuriuose taip pat jo gausu - špinatų, salotų, burokėlių lapų, netgi bazilikų, salierų. Tinka ir kai kurie miške augantys žalumynai, tokie kaip žemuogių lapai, kurie turi daug geležies ir minėto vitamino C. Jei gyvūnas šeriamas komerciniu, skirtu jūrų kiaulytėms pašaru, papildomai vitamino C duoti nereikia, nes reikiamas kiekis jau bus pašare.

Neskabykite namų augalų

Nepatariama kiauliukus vaišinti kopūstinėmis daržovėmis, todėl netinka paprastas kopūstas, brokolis, kininis kopūstas. Nuo jų gali pūsti pilvuką, o tai mažiesiems graužikams pavojinga. Taip pat neduokite žalių šakniagumbių - bulvių, burokėlių, ridikų. Nevaišinkite ir virtomis daržovėmis. Jomis augintinis neapsinuodys, tačiau gali sutrikti virškinimas, pakisti išmatų konsistencija. Kiaulytė gali susirgti. Kad ir kaip norėtųsi paįvairinti augintinio mitybą, nerekomenduojama skabyti namų ar sodo dekoratyvinius augalus ar duoti skanumynus nuo savo stalo: šokolado, pyragėlių, cukraus. Neduokite egzotinių vaisių, kaip: apelsinas, citrina, avokadas ir pan.

Indelis su vandeniu

Labai svarbu, kad visada būtų indelis su vandeniu. Kaip ir visiems naminiams gyvūnams, reikia paprasto vandens. Jokiu būdu jo nesaldinkite. Tinkamiausias - švarus, kambario temperatūros vanduo. Jį keisti reikėtų dažnai – kas dvi - tris dienas.

4 m. jūrų kiaulytės gimtadienis tapo smagia dviejų draugių - Dovilės ir Noros - tradicija, kai atostogaudamos sodyboje surengia šventę. Šį kartą pasveikinti atėjo ir Martynas su jūrų kiauliuku Bruoliu. Iš pradžių vaikai pasigamina šventinę atributiką. Iš senų žurnalų viršelių prikarpo spalvotų girliandų, kuriomis papuošia narvelio groteles, iš to paties popieriaus susuka gimtadienio kepurėles, kurios tvirtinamos plona gumos juostele. Beje, su kepurėlėmis jūrų kiaulytės būti nepratusios, todėl vis pasipurto. Įspėjame, jei puošiate augintinius, tai darykite saugiai ir trumpai – pavyzdžiui, nuotraukai ar trumpam filmukui.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Degu
  • Jūrų kiaulytės vasara
  • Alpakos
  •  Genetinio profilio tyrimai (DNR) privalomi veisiamiems šunims
  • Baliniai vežliai
  • Apie kates
Dalintis FacebookDalintis su draugu

JK_1
JK_2
JK_3
JK_4
JK_5
JK_6
JK_7
JK_8
Jūratės Petraitienės nuotr.

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html