Rubino rozelos

Rubino rozelos – ryškiaspalvės papūgos

Rozelos – spalvingos Australijos papūgos, gamtoje gyvenančios būriais miškingose vietovėse, taip pat priemiesčių parkuose bei soduose. Aptinkamos ir Naujojoje Zelandijoje, Norfolko saloje.

„Rozelų veislės papūgos yra labai įdomios tuo, kad jų yra keletas rūšių, kurios yra labai spalvingos ir skiriasi dydžiu. Papūgų pasaulyje rozelos išsiskiria savo spalvų galybe. Yra išveista ir daug įvairiausių spalvinių mutacijų,“ – pasakoja Greta Varanavičiūtė, rozelų augintoja.

Rozelos – vidutinio dydžio papūgos ilgomis uodegomis, margomis nugaromis.

„Aš auginu Rubino rozelas – patinėlį ir patelę. Jų lytį atskirti gana lengva, patelės yra truputį mažesnės, truputį mažiau spalvingos, ir truputį tylesnės – pasakoja Greta.

Rubino rozelas papūgų mylėtojai išveisė nelaisvėje, gamtoje tokių spalvų rozelų nėra. Rubino rozelos išveistos iš Rytinės rozelos (Platycercus eximius). Kaip ir daugelio papūgų, rozelų būdas – ¬ labai įvairus, priklauso ir nuo papūgos jauniklio užauginimo. Jeigu rozela yra išmaitinta žmogaus, tokios papūgėlė dažniausiai yra labai jauki, linkusi bendrauti, žaisti, leidžiasi glostoma.

Rubino rozelaKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

„Jeigu papūgėlė nebuvo išmaitinta žmogaus, daug didesnė tikimybė, kad ji nenorės lipti ant rankų, nenorės žaisti su žmogumi, ir galbūt jai nereikės tokio dažno kontakto su šeimininku“ – pasakoja augintoja Greta.

Rozelos – gražios, bet triukšmingos papūgos.

„Visos papūgos triukšmauja, tik vienos daugiau, kitos - mažiau. Nėra tylių papūgų, ir norint tylaus augintinio – papūga turbūt nėra tinkamas gyvūnas,“ – šmaikštauja Greta.

Papūgos aktyviausios ryte, ypač – auštant.

Tai aktualiausia vasarą, kai labai anksti pateka saulė, ir papūgos pradeda demonstruoti vokalinius sugebėjimus. Taip pat papūgos suaktyvėja vakare. Tai yra natūralus reiškinys gamtoje, nes vakare papūgos susirenka atgal, į miegojimo vietas. Ypatingai vakare jo linkusios susišaukti su gentainiais, kviesti savo būrio individus į miegojimo vietą.

Norėdami ryte ilgiau pamiegoti, galite užtraukti tamsias užuolaidas, uždengti narvą tamsiu tankiu audeklu, taip pat paukščio narvą statyti kitame kambaryje.

Gamtoje rozelos labai mėgsta maudytis. Galimybę pasipliuškenti reikia suteikti ir laikant tokią papūgą namuose.

„Kaip ir visoms papūgoms, būtinas maudymas kiekvieną savaitę, ne rečiau, nes tai yra džiaugsmas papūgai, ir tai užtikrina plunksnų švarą, ir pačios papūgos savijautą. Mano rozelos mėgsta maudytis sekliame dubenyje, pliuškentis,“ – pasakoja Greta.

Išsimaudžiusią papūgą būtina saugoti nuo skersvėjų.

Išsimaudžiusios papūgos yra linkusios į peršalimą, reikia atidžiau prižiūrėti tokią papūgą, skersvėjai gali būti jai labai pavojingi. Be to, rozelas, kaip ir visas papūgas, kiekvieną dieną būtina išleisti paskraidyti, nes skraidymas yra papūgų stichija, joms būtina mankštintis.

Rozelos, laikomos nelaisvėje, yra individualistės, patinėliai dažnai yra agresyvūs ir juos patariama laikyti atskirai. Tuo tarpu „panelės“ yra ramesnės ir gali gerai sutarti tarpusavyje, ar su kitomis papūgomis.

Rozelos kaip ir kitos vidutinės papūgos gyvena keliolika metų, bet gerai prižiūrimos ir gerai maitinamos gali gyventi ir iki dvidešimties metų.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Varna
  • Degu
  • Afrikinis keturpirštis ežys
  • Varšuvos pilis
  • Vokiečių aviganis mieste
  • Žiema
Dalintis FacebookDalintis su draugu

AP_1
AP_2
AP_3
AP_4
AP_5
AP_6
AP_7
AP_8
AP_9
AP_10
AP_11
AP_12
AP_13
AP_14
AP_15
AP_16
AP_17
AP_18
AP_19
AP_20
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html