Guldo amadinos – populiarios dėl spalvų

Guldo amadinos – populiarios dėl spalvų

Šiaurės Australijoje gyvena nuostabaus grožio paukščiukai – Guldo amadinos. Jaunikliai prisitaikę prie aplinkos, išsiritę būna vienspalviai, blankiai pilkšvai žalsvi, o štai suaugę paukščiai sutviska bene visomis vaivorykštės spalvomis: violetinė, geltona, raudona, oranžinė, mėlyna ir kitos spalvos džiugina paukščių mylėtojus. Patinai ryškesni už pateles.

 Guldo amadinos jauniklisNuotr. Rasos Eilunavičienės

Tie, kas augina Guldo amadinas namuose, tvirtina, jog lyginant su banguotomis papūgėlėmis, jos yra ne tik ramesnės, bet ir tvarkingesnės. Tai sėklas lesantys paukščiai, kuriems laikant nelaisvėje būtina papildomai duoti paukščiams skirtų mineralinių medžiagų, kiaušinio lukšto, molio, anglies.

 Guldo amadinosNuotr. Rasos Eilunavičienės

Australijos Čarlzo Darvino universiteto mokslininkai, naudodami dronus bei siųstuvus, tvirtinamus ant paukščių, nustatė, kad gamtoje Guldo amadinos linkusios perėti ten, kur mažesnis kasmet kylančių gaisrų pavojus.

Guldo amadinos gamtoje nyksta, tai nustatė fondo “Gelbėkim Guldo amadinas” savanoriai ir su jais bendradarbiaujantys mokslininkai, kurie suskaičiavo, kad Australijoje tokių paukščiukų liko tik vos apie 2,5 tūkst.

Tai taikūs paukščiai, juos galima laikyti su kitomis rūšimis, tačiau Guldo amadinų jaunikliams būtina stebėti tėvų ar kitų suaugusių gentainių elgesį, kurio jie mokosi.

Literatūroje pažymima, kad tokie paukšteliai gyvena 8-10 metų, tačiau Lietuvoje žinomos Guldo amadinos, kurioms jau po 11 metų.

Šaltinis: musugyvunai.lt

Galerija

  • Vokiečių aviganis mieste
  • Liūtas
  • Medeina ir jos kačių karalystė
Dalintis FacebookDalintis su draugu

GA_1
GA_2
GA_3
GA_4
GA_5
GA_6
GA_7
GA_8
GA_9
GA_10
GA_11
GA_12
GA_13
GA_14
GA_16
GA_17
GA_18
GA_19
GA_20
GA_21
GA_22
GA_23

Rasos Eilunavičienės nuotr.

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html