Singapūro veislės katė

Singapūro katės - lietvamzdžių katės

Singapūro veislės katės yra vienos iš mažiausių kačių pasaulyje. Jų įprastas dydis – apie pusę naminės katės dydžio. Katytės sveria nuo 910 g iki 2 kg 720 g, katinai – iki 3 kg 200 g.

Singapūro veislės katės yra išveistos iš benamių kačių, gyvenusių Pietryčių Azijoje. Tai pakankamai reta veislė, nes 1974 metais Singapūre jos buvo naikinamos, taip pat, kaip graužikai ar kenkėjai. Tos, kurios buvo nedidelės, pasislėpdavo nuo persekiotojų lietvamzdžiuose, ir taip išgyvendavo. Du amerikiečiai kačių mylėtojai Tommy and Hal Meadow atsivežė kelias tokias kates į Jungtines Valstijas, nuo to ir prasidėjo oficiali šios vieslės istorija. Kai kurie šaltiniai teigia, kad vis dėlto tokios katės iš pradžių buvo atvežtos iš JAV į Singapūrą, ir tik vėliau išvežtos atgal.

Singapūro veislės katės yra draugiškos, linksmos, labai aktyvios. Nežiūrint jų mažo ūgio, tai pakankamai tvirtos ir elegantiškos katės. Jos labai mėgsta medžioti, tyrinėti aplinką, domisi apllinkiniu pasauliu. Su žmogumi labai draugiškos, meilios ir norinčios bendrauti. Murkia labai tyliai, lyg truputį prikimusiu balsu. Jų kailis labai trumpas plaukeliai marginti vadinamu „ticked tabby“ – rainomis žymėmis.

Šios veislės kates jau galite išvysti ir Lietuvoje rengiamose tarptautinėse kačių parodose, o plačiau pasiskaityti apie veislę galite čia.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Monika Marija ir jos Haru
  • Žaislinė erkė
  • Latviškos penkių eurų moneta
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Singapuras_1
Singapuras_2
Singapuras_3
Singapuras_4
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html