Kačių kavinės katė

Kačių kavinėje saugogkit telefonus ir makaronus

Kačių kavinė Vilniuje – tai vieta, kur užsuka žmonės, kuriems malonu pabūti aplinkoje, kur vaikštinėja, murkia, žaidžia ar tiesiog drybso čia gyvenačios katės.

Kai kurie lankytojai čia užsuka po darbų, nuimti stresą, – pasakoja vienas kačių kavinės įkūrėjų – Tautvydas. – Katė, jeigu dar atsigula ant kelių, yra meilumo įsikūnijimas, ir žmonėm tikrai labai patinka.

Tačiau taip pasilepinti kačių dėmesiu pavyksta ne visiems. Pasak Romo, dar vieno kavinės įkūrėjų, kiekviena katė turi savo charakterį, taip pat ir bendravimo su žmogumi būdą. Vienai patinka, kai ją ima ant rankų, glosto, pavyzdžiui, Lagūna yra labai meili, Simba taip pat leidžiasi glostoma, o štai Varvaros noras bendrauti labai priklauso nuo tos dienos nuotaikos. Būna dienų, kad jos geriau neliesti.

Keturi vaikinai – Tautvydas ir Romas iš Lietuvos, bei Aleksejus ir Jegoras iš Baltarusijos įkūrė kavinę, kurioje laisvai vaikštinėja katės, pamatę tokių pavyzdžių kituose Europos miestuose. Visos katės čia atkeliavo iš prieglaudų. Praėjusios griežtą atranką – jos turi būti draugiškos žmonėms, viena kitai, ir sveikos – katės apžiūrėtos veterinarijos gydytojo, gavusios vaistų nuo parazitų ir paskiepytos.

Kačių kavinėje yra katė, kuri negirdi – balta Nika. Nepaisant to, kad gyvena tylos pasaulyje, Nika labai žaisminga, aktyvi, jos, pasak kavinės šeimininkų, ant rankų daugiau, kaip pusę minutės, dar niekas nėra išlaikęs. Tačiau galite su Nika žaisti iki valios – jai patinka saulės zuikučiai, šešėliai, tad yra būdų, kaip sutarti ir su tokia išskirtine kate.

Katės, kol susirinko tokia keliolikos gyvūnų kompanija, atkeliavo į kavinę po vieną. Ne taip paprasta rasti tinkamo charakterio ūsuostą gražuolę ar gražuolį. Paskutinis katinas atsirado prieš mėnesį, kai jau visi buvo susigyvenę, nusistovėjusi hierachija. Dabar Leo mėgina dominuoti, įvesti savo tvarką.

Visas kavinėje gyvenančias kates, kurios, beje, turi ir atskirą poilsio zoną, kas savaitę aplanko veterinarijos gydytojai. Jeigu kuri sunegaluoja – gydoma atskirai, tada kuris nors iš kavinės šeimininkų ją pasiima namo, ir slaugo. Siekiant apsaugoti kates nuo ligų, kavinėje galioja kelios taisyklės: visi lankytojai privalo ant avalynės, su kuria atėjo, apsimauti paruoštus antbačius, nusiplauti rankas, ir susipažinti su elgesio su katėmis taisyklėmis.

Vaikai iki šešerių metų į kavinę neįleidžiami. Šeimininkai tai aiškina tuo, jog mažesni vaikai pernelyg stirpiai suspaudžia gyvūnus, imdami juos ant rankų, kai kurie nesupranta, kad tai gyvi padarai, ir jiems skauda. Bet ir šešiamečiai kavinėje turi būti prižiūrimi suaugusiųjų. Aptarnaujantis personalas turi pakankamai pareigų – tenka prižiūrėti, kad katės nevogtų maisto iš lankytojų lėkščių. Anksčiau gyvenę gatvėje, „medžiodavę“ ėdalą iš konteinerių, ne visi kavinės gyventojai moka tinkamai elgtis. Kai kurie yra iškrėtę smagių pokštų – pasičiupo lankytojo telefono aparatą, ir nusinešė į savo poilsio zoną, kur lankytojai neįleidžiami. Teko prašyti personalo pagalbos. Kitą kartą tas pats katinas pagriebė šakutę su apvyniotu makaronu, ir taip pat nešėsi „į saugią vietą“.

Pavyzdžiui, katė, vardu Tobula, mėgsta keptas bulvytes. Varvara kraustosi iš proto dėl Napoleono torto. Filas vagia viską – nuo salotų iki desertų.

Čežantiems maišeliams kavinėje ne vieta. Ypač – su maistu. Na, nebent norite, kad maišelį prakąstų, ir paskanautų ten sudėtų maisto produktų. Tokių atvejų yra buvę – susiranda, ir tempia į savo guolį.

Gali pasirodyti, kad katės – alkanos, bet iš tikrųjų jos šeriamos pagal veterinarų rekomendacijas, ėdalo gauna tiek, kiek joms priklauso. Tam, kad lankytojai jų nešertų maistu nuo stalo, kavinėje sugalvota (gan pelninga) kačių palepinimo procedūra – lankytojai gali įsigyti nedidelį kiekį skanėstų, skirtų katėms, ir jas sukvietus pašerti.

Pasak kavinės įkūrėjų tie lankytojai, kurie visai nepažįsta kačių, neretai tikisi šou, galvoja, kad vos prisėdus prie stalelio, katės pulkais pradės prie jų traukti. Iš tikrųjų kates sudominti gali tekti ir patiems.

Kavinės lankytojams kates glostyti leidžiama, taip pat galima su jomis žaisti, jeigu jos to nori. Jeigu gyvūnai miega – geriau palikti juos ramybėje. Žaisliukų katėms kavinėje yra, neštis nereikia.

Tautvydas, kuris aptarnauja klientus, tvirtina, kad darbas kavinėje – labai smagus: čia kasdien nutinka kokia smagi istorija, ir galima iki valios prisibūti su katėmis. Įdomu tai, kad anksčiau Tautvydas buvo šunų mylėtojas, tad jeigu jūsų antroji pusė dievina šunis, galbūt kačių kavinė – puiki vieta supažindinti savo brangų žmogų su taip jums patinkančiomis katėmis.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • Medžioklinių šunų bandymai
  • ŽUVYTĖ GAIDELIS – KOVINGASIS GRAŽUOLIS
  • Šiaurinis baltaveidis apuokėlis
  • „DiArchy“ magas Arvydas Gaičiūnas  sulaukė sesės siurprizo
  • Kada Reksui reikia paltuko?
  • Mantas Wizard ir jo papugiukas
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Cat_cafe
Cat_cafe_2
Cat_cafe_3
Cat_cafe_4
Cat_cafe_5
Cat_cafe_6
Cat_cafe_7
Cat_cafe_8
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html