Kaip padėti katei nugalėti stresą, kilusį dėl naujos aplinkos?

Kaip padėti katei nugalėti stresą, kilusį dėl naujos aplinkos?

Pasikeitusi gyvenama aplinka katei yra pats didžiausias stresas, koks tik gali būti jos gyvenime, sako kačių elgesio ekspertė Indrė Kievišaitė. Jos teigimu, nugalėti stresą katei galėtų padėti feromonai. Katė, šeimininkams persikrausčius į naujus namus, nusprendė prie miegamojo durų kas vakarą rengti solo koncertą – su tokia problema į laidą „Mūsų gyvūnai“ kreipėsi žiūrovė.

„Mūsų katė Miciukė yra 6 metų amžiaus. [...] Ji visą laiką nori būti šalia. [Anksčiau] visuomet miegodavo kartu. [...] Dabar persikraustėme į didžiulį namą, kur yra labai daug erdvės. Labai norėtume miegoti dviese, t. y. ne su ja. Ir susiduriame su labai didele problema – ji tiesiog neleidžia uždaryti miegamojo durų. Ji visą naktį kniauka, dainuoja, drasko duris, veržiasi ir visaip kitaip bando pas mus patekti. Norėtume, kad ji turėtų savo vietą, kuri nėra mūsų miegamajame“, – pasakoja Micės šeimininkė Vilija Stadalnykienė.

Tad ką daryti, jei katė nenori miegoti jai numatytoje vietoje ir braunasi į šeimininkų miegamąjį?

Kačių elgesio ekspertė, veterinarijos gydytoja Indrė Kievišaitė pastebi, kad Micė yra suaugusi katė, kurios elgesys – visiškai susiformavęs ir kuri pripratusi būti mažose erdvėse.

„Dabar viskas pasikeitė – aplinka, gyvenamas plotas, baldai. Kadangi katės yra teritoriniai gyvūnai, absoliučiai pasikeitusi gyvenama aplinka katei yra pats didžiausias stresas, koks tik gali būti jos gyvenime“, – aiškina specialistė.

Ji Micės šeimininkei pataria visų pirma išbandyti feromonus.

Plačiau apie tai, kaip feromonai gali padėti pakeisti katės elgesį, bei daugiau patarimų LRT televizijos laidoje „Mūsų gyvūnai“.

Šaltinis: LRT televizija

  • Gyvūno augintinio pasas
  • Vokiečių aviganis mieste
  • Olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė
Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html