Vietnamo vienaragė gyvatė

Vietnamo Vienaragė gyvatė

Vietnamo vienaragės tinka tiems, kas žavisi neįprastomis gyvatėmis, tvirtina prityręs gyvačių augintojas, biologijos mokytojas, ekspertas Dainius.

„Aš esu kategoriškai prieš nuodingas rūšis namuose, – laidai „Mūsų gyvūnai“ pasakoja ekspertas. – Mes visi puikiai žinom labai gražią, stipriai nuodingą gyvatę žaliąją mambą – štai ši vienaragė yra kuo puikiausia nenuodinga mambos alternatyva.“

Laikymo sąlygos

Vietnamo vienaragės gyvatės paplitusios Vietname. Jos gyvena medžiuose, mėgsta didesnę drėgmę. Kadangi vienaragės nemėgsta aukštos temperatūros, ši savybė labai praverčia laikant tokį gyvūną terariume, kur jai reikia užtikrinti apie 24 laipsnius šilumos. Kadangi tai yra dieninės gyvatės, joms būtinas papildomas apšvietimas UVB lempa, kurią, pasak biologijos mokytojo Dainiaus, pakanka įjungti bent jau porą valandų per dieną.

Vietvamo vienaragė gyvatėKadras iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Elgesys

Vienas didžiausių privalumų laikant tokią gyvatę – jas beveik visą laiką matysite. Jos nesislepia urveliuose ar po substratu. Prieš veisimąsi, kada patelė ieško, kur padėti kiaušinius, ji pasirenka kiek slaptesnę vietą.

Terariumo įrengimas

Kadangi tai gyvatė, kuri gamtoje gyvena medžiuose, jai patariama įrengti vertikalų terariumą. Pravartu sumeistrauti papildomas pakopas-lentynas, primenančias uolų atbrailas, kad gyvatės galėtų pasirinkti joms tinkamą aukštį.

Dugną patariama iškloti kokoso „čipsais“ vadinamu durpių substratu, kurį galima sumaišyti su samanomis (jos ilgai išlaiko drėgmę), kurių taip pat galima įsigyti zoologijos prekių parduotuvėse. Substratą porą kartų per savaitę reikia gerai sudrėkinti purkštuvu, mat Vietnamo vienaregė – drėgnų tropikų miškų gyvatė, ir drėgmės jai reikia.

Vanduo yra būtinas visiems terariumų gyventojams. Indas būtent vienaragėms gyvatėms turti būti tokio dydžio, kad jos galėtų ne tik atsigerti, bet ir jame maudytis. Ypač mėgsta maudytis, kai yra sočios. Vanduo keičiamas maždaug kas antrą dieną.

GALVA – LAPO FORMOS

Žalia spalva Vietnamo vienaragei gamtoje padeda pasislėpti tarp lapų. Lapo formą kiek primena ir galva – taip gyvatei lengviau prišliaužti prie grobio. Išsiritę iš kiaušinio jaunikliai būna pilki, mat iš pradžių gyvena ir grobų gaudo ant žemės.

NE PRANCŪZĖS, BET VARLES - MĖGSTA

Gamtoje suaugusios Vietnamo vienaragės dažnai maitinasi paukščiais, o jauniklių pagrindinį meniu sudaro varliukai, varliagyviai. Laikomoms terariume vienaragėms meniu pakoreguojamas. Pasak tokias gyvates auginančio biologo Dainiaus, jaunikliai patys nesimaitina, reikia priverstinio maitinimo, ir tai gali užtrukti. Vėliau įpranta maitintis peliukais, pelėm, ir jų apetitas dažniausiai yra labai geras. Biologas savo augintines šeria dažniausiai kartą per savaitę.

DRAUGIŠKAI SUGYVENA

Tokias gyvates galima laikyti po kelias, mat jos kuo puikiausiai sutaria. Bet šerti jas reikia atskirai. Kanibalizmas jom nėra būdingas, tik šeriant reikia žiūrėti, kad dviese vieno peliuko neimtų, tad laikant daug gyvačių patogiausia jas šerti atskirai, išimant iš terariumo. Tam praverčia atskiros dėžutės – „restoranai“.

Žmonėms nepavojingos

Žmogui Vietnamo vienaragės gyvatės yra nepavojingos. Kiekviena gyvatė turi savo charakterį, nors ir sakoma, kad jos – rankinės, bet gali ir „įsegti“ į pirštą, pavyzdžiui, sumaišiusios jį su peliukų, jeigu užuos ant rankų maisto kvapą.

EGZOTIKA PRADEDANTIESIEMS

Gyvena Vietnamo vienaragės maždaug 15-20 metų, patelės, kurios būna didesnės, užauga maždaug iki 1 m 50 cm. Tiems, kas anksčiau nelaikė gyvačių, bet nori kažkokios nestandartinės augintinės, tokia gyvatė yra vienas geriausių pasirinkimų.

Šaltinis: Laidos “Mūsų gyvūnai” reportažas

  • ŽUVYTĖ GAIDELIS – KOVINGASIS GRAŽUOLIS
  • Prancūzų buldogas
  • Pasaulinė zenenhundų diena Trakuose
  • Mantas Wizard ir jo papugiukas
  • Dramblio skulptūrėlė
  • Šeškai ir katės yra jautrūs COVID-19
Dalintis FacebookDalintis su draugu

V-1
V-2
V-3
V-4
Kadrai iš laidos "Mūsų gyvūnai"

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html