Kas nutinka nuo kabliukų paleidžiamoms žuvims?

Kas nutinka nuo kabliukų paleidžiamoms žuvims?

TV laidose, socialiniuose tinkluose dažnai galima pamatyti, kaip žvejai sugavę laimikį, su juo nusifotografavę, paleidžia atgal į vandenį. Vienos žuvys paleidžiamos, nes yra mažos, kad dar augtų, kitos – iš neva humaniškų paskatų. Ar tom žuvims nieko neatsitinka, atkabinus nuo kabliuko? Daug kas priklauso nuo to, ar žvejojama ir paleidžiama tinkamai, sako mokslininkas ichtiologas Egidijus Bukelskis:

- Aš turiu duomenų iš kitų šalių mokslininkų padarytų tyrimų, kad lašišinės žuvys, atkabintos ir paleistos nuo kabliuko, nukenčia, ir jų žuvimas gali siekti net 20-30 procentų. Mes matome, kas vyksta mūsų ežeruose, kada prasideda lydekų žvejyba vasaros pradžioje. Po savaitgalio plaukdami priekrantėje matome negyvas paleistas lydekutes atkabintas, ir tai yra įdorymas, kad tai žuvim taip pat nėra labai didelis džiaugsmas. Todėl yra šalių, kur leidžiama gaudyti plėšrūnes, jas po to paleidžiant, naudojant be kilputės kabliuką, kaip mes vadiname, užkarpėlės, arba naudojant, pavyzdžiui, kokį popieriaus lakštelį, ligniną. Nesakau, kad mums reikia būtent šitaip elgtis, bet reikia vis tiktai pagalvoti, kad ta žuvis nenukentėtų, ypač gaudant tokiom priemonėm, kada yra keli kabliukai, mes turim tokį terminą – vobleriai (medinės, plastikinės (gali būti ir metalinės) blizgės, priekyje turinčios liežuvėlius, kitaip tariant – viliokai, blizgės su liežuvėliu), tie kabliukai yra tikrai labai kenksmingi žuvim, ir tos žuvys neišgyvena.

Be užkarpėlių naudojant kabliukus arba vieno kabliuko priemones, galima ir „guminukus“ naudoti - juos lengva atkabinti, reikia specialių žirklučių, arba specialaus pailginto pinceto, kuriuo galima ištraukti iš žuvies gerklės tą kabliuką. Mes turime mokytis, su gamta sugyventi, ir tada tai gamtai nedarysim nuostolio, - pataria E. Bukelskis.

Šaltinis: laida "Mūsų gyvūnai"

Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html