• slide_3

  "Mūsų gyvūnai"

  Jie - mūsų gyvenimo dalis

 • Slide_2


  "Mūsų gyvūnai"

  Jie - mūsų gyvenimo dalis

Sekmadienį, rugsėjo 24 dieną, 11:30

Sekmadienį, rugsėjo 24 dieną, 11:30

Laidoje "Mūsų gyvūnai" per LRT žiūrėkite:

Japonų špicai – šimtmečio neskaičiuojanti veislė, tačiau jau spėjusi apaugti legendomis apie savo kilmę. Iš pirmų lūpų sužinosite - kuo japonų špicai žavi šios veislės gerbėjus. Pasakos laidos autorė ir vedėja drauge su tokių šunų augintojais bei tarptautinės kategorijos šunų ekspertu iš Japonijos.

Japonų špicas

Linksmiausios istorijos čia nutinka naktį. Šiltomis vasaros naktimis čia atviri langai, o dienomis atviros durys. Čia nuolat gyvena trys katės – Špilka, Spurga ir Flora bei didelis šuo Saulė. Čia vakarais užsuka ne tik išalkę kaimynų katinai, bet ir miško gyventojai, lapės, stirnos, ežiai. Tai olimpinės čempionės Dainos Gudzinevičiūtės sodyba, kur lyg rojuje jaučiasi ne tik augintiniai, bet ir nuolat pasisvečiuoti atvykstantys draugai. Gyvūnams čia beveik viskas leidžiama. Vos kelis draudimus įvardija šeimininkė ir šypsosi pasakodama, apie kartais atklystančią pelytę, kurią pagauna ne trys karaliaujančios katės, o ji pati. Ir žinoma, paleidžia į lauką. Daina sako, kad ji net uodo nenuskriaustų, jei šis skaudžiai negeltų. Ir visgi labiausiai lepinamos ir mylimos katės, kurių statulėlių ir paveikslėlių pilni namai (draugų lauktuvės). Dalijamės ir Dainos Gudzinevičiūtės haiku: ,,Nuo katės kailiuko namai pakvimpa vėju“.

Dainos Gudzinevičiūtės augintinė

Šiais metais Lietuvos zoologijos sode pilkarusvės kengūros Adolmina ir Adonis susilaukė jauniklio. Kengūra - bene vienintelė iš žinduolių, kurios nėštumas trunka vos mėnesį. Jauniklis gimsta labai mažas – apie 5 cm dydžio ir labai gležnas. Akys užmerktos, kūnelis be kailiuko, permatoma plona oda, iki galo neišsivystę vidaus organai. Tačiau vos gimęs jis savo jėgomis įsiropščia į sterblę, kur randa mamos spenelį – gyvybės šaltinį. Spėjama, kad šių metų Lietuvos mažylis - patinas. Tiksliai pasakyti lytį bus galima tada, kai kengūriukas ūgtelės ir išlįs iš mamos sterblės. Ir vardo jis dar neturi.

Kengūros

Naudinga informacija ir įdomybės laidoje „Mūsų gyvūnai“ - sekmadienį, 11.30 per LRT televiziją.

Dalintis FacebookDalintis su draugu

Rašykite:

 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skambinkite:

UAB Media Volpe
1998-2022 Laidą "Mūsų gyvūnai" kuria UAB Media Volpe. Visos teisės saugomos.
google-site-verification: googlebded0ab8a631affe.html